Sleduj nás

Blachowicz si postavil hlavu: Musím jít o titul! Že by střední váha...?

Blachowicz si postavil hlavu: Musím jít o titul! Že by střední váha...?
Jan Blachowicz je rozhněvaný, že mu nevyšla titulová bitva v rámci své divize, a tak uvažuje nad změnou kategorie.

Pro polského veterána to byla prakticky podpásovka. Do poslední chvíle věřil, že zabojuje o pás s Jiřím Procházkou. Snil o tom největším MMA turnaji v celé historii Evropy. Ze všeho ovšem aspoň pro blízkou budoucnost sešlo.

Procházka by se do klece mohl vrátit přibližně v lednu, soupeřem mu však bude opět Glover Teixeira. Hodlá tak sobě i celému světu dokázat, že je šampionem právem. Teprve pak se podívá na další vyzývatele.

Porušil jsi kodex samuraje!


Blachowicz se zlobí. Poukazuje tak na Procházkovo nedávné interview, ve kterém sdělil, že Jana vnímá jako svou největší hrozbu. Přesto jí tu šanci nedal.

„Nejsem žádný odborník, ale když se začnete zajímat o samurajskou kulturu, tak dojdete k závěru, že Jiří porušil pravidla. Porušil svůj vlastní kodex. Soudím především podle toho, co vím o samurajích a že Jirka řekl, že jsem pro něho ta největší výzva. Samurajové vždy hledají největší výzvu, a když ji najdou, chtějí proti té výzvě bojovat. Jirka tento kodex porušil,“ zamyslel se Blachowicz.

Blachowicz Prochazka Teixeira

Odveta s Adesanyou


Protože však pevně věřil, že půjde o titul, nechce se zklamat. Možná to nebude v polotěžké váze, ale klidně si dá tu práci, aby zhubl do střední.


„Nejspíš je na čase učinit razantní změnu. Fanoušci mě chtějí vidět v boji o pás a já jim ho chci znova doručit. Možná bych tedy vážně měl přejít o divizi dolů,“ pověděl polský veterán novináři Arielovi Helwanimu.

„Pokud mi bude přislíbena ta šance, tak bych šel porazit Izzyho do jeho kategorie. Pro titul udělám cokoliv. Budu trpět, bude mě to stát spoustu sil, avšak ten titul chci,“ zněl jeho verdikt.

Israel Adesanya se nyní chystá na Alexe Pereiru. Možná po něm by si Blachowicz mohl říct o příležitost. Uvidíme, jak se nám karty ještě zamíchají.

Další články