Sleduj nás

Blachowicz odhalil, co bylo jeho tajnou zbraní k výhře nad Adesanyou

Blachowicz odhalil, co bylo jeho tajnou zbraní k výhře nad Adesanyou
Jan Blachowicz je dodnes jediným bojovníkem, který kdy v profesionálním MMA přemohl Israela Adesanyu.

Bývalému polskému šampionovi polotěžké váhy se podařilo něco, co nedokázala taková jména, jako jsou Yoel Romero, Derek Brunson, Marvin Vettori, Paulo Costa či Robert Whittaker. Všechna ovšem působí ve střední váze a ta polotěžká už přeci jen vyžaduje vyšší fyzické předpoklady.

„Fyzické proporce jsou pouze jednou z mála věcí, kterou jsou potřeba. Musíte v sobě mít daleko víc,“ poznamenával Jan Blachowicz, který se skalpem nigerijského bojovníka dodnes chlubí. Jedná se určitě o největší highlight jeho kariéry.

„Klíčem k vítězství byla má jedinečná polská síla. To byl ten největší rozdíl v tomto fightu. Tohle je to tajemství, to je to kouzlo, to je ten klíč. Pokud mám s sebou svou polskou sílu, nikdo mě neporazí. Pokud si ji ale zapomenu někde na hotelu, zázraky se stát mohou… Jako například teď v duelu s Gloverem Teixeirou,“ připomněl událost, při níž přišel o svůj pás šampiona.

Blachowiczova verze příběhu se tedy prý neopírá o žádnou taktickou stránku. Izzy je prvotřídní fighter, proto ho nikdo doposud nedokázal porazit. Tohle musíte mít v sobě,“ uveřejnil pro server Sportsnaut, kde dával vzpomenout na svou pětikolovou dominanci, kterou okořenil výhrou na body.

Další články