Sleduj nás

Beneil Dariush popisuje, jak se dá zastavit neomylný Makhachev

Beneil Dariush popisuje, jak se dá zastavit neomylný Makhachev
Beneil Dariush věří, že je Islam Makhachev porazitelný, chce to hlavně dobrou taktiku a ne úplně nulové znalosti boje na zemi.

Přední bojovník z divize lehké váhy zpochybnil herní plán, se kterým o víkendu přišel Charles Oliveira. Očekávalo se od něj, že více využije svého dlouhého rozpětí paží a Islamovi nedovolí tak snadno přenést boj na zem. Skutečnost byla ovšem jiná a Makhachev se k pásu šampiona údajně dostal až velmi snadno.

Islam Makhachev slavi vitezstvi na UFC 280 Islam Makhachev


„Pokud se máte střetnout se soupeřem typu Makhacheva, základním pravidlem je dobře pracovat se vzdáleností a být neustále v pohybu. Ovšem to, co předváděl Oliveira, mi přišlo, jako kdyby se sám nabízel na všechny rány i pokusy o takedown. Byl až příliš statický a já osobně jsem jeho výkonem velmi zklamán,“ pronesl Dariush.

Jak by tedy zabojoval on proti Makhachevovi? „V první řadě bych tam nestál jako solný sloup. Chodil bych více do stran a při každé možné příležitosti používal přímé kopy. Pokud to dovolí vzdálenost, tak naskakované koleno, které je podle mě nejúčinnější obranou proti strhu soupeře,“ popisoval. v Submission Radiu.


„Proti bojovníkovi, jako je Makhachev, je ovšem důležité mít nějaké základy boje na zemi. Tihle Dagestánci vědí, kde vás chytit, abyste se jim nepostavili, proto je nejúčinnější zbraní je zpomalit co nejvíce v postoji. Pokud jim vezmete energii ranami na tělo, můžete to být pak vy, pokud máte znalosti v jiu jitsu, kdo je na zemi překvapí,“ míní Dariush.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články