Sleduj nás

Ben Askren vyhlíží svůj debut pod značkou UFC. Kdy to bude, s kým se utká a v jaké divizi bude zápasit?

Ben Askren vyhlíží svůj debut pod značkou UFC. Kdy to bude, s kým se utká a v jaké divizi bude zápasit?

Ačkoliv UFC odchodem Demetriouse Johnsona ztratila jednu velice významnou osobnost, tak zase příchodem Bena Askrena druhou získala.

A kdo ví, třeba se bude jednat o budoucího šampiona, který by rád jednoho dne vyzval i samotného Khabiba Nurmagomedova. Než se k tomu ale dostaneme, pojďme se držet faktů, která doposud známe a která nám prozradil Dana White.

Abychom ihned ze začátku smetli ze stolu všechny pochybnosti, „Funky“ je zápasník z velterové váhy a v ní bude také v rámci Ultimate Fighting Championship pokračovat i nadále. Spekulace, jež nás odkazují na souboj se současným ruským mistrem o hmotnostní kategorii níž, se zatím neopírají o žádný důvěryhodný základ, avšak úplně je vyloučit také nemůžeme. Pokud k tomu střetnutí dojde, bude to v lehké váze a Askren bude muset pár kilo shodit.


Ben Askren chce titul v UFC

Co se týče jeho debutu, Dana White nám k tomu řekl následující: „Samozřejmě, všichni se nemůžeme dočkat, až uvidíme tohoto neporaženého borce z ONE Championship zápasit, ale všechno je teprve v procesu jednání. Myslím si, že je více pravděpodobné, že ho uvidíme v oktagonu okolo začátku nového roku. Nicméně nemůžeme ani vyloučit, že nám někdo vypadne z bojové karty pro nějaký turnaj ještě v prosinci, tak bychom ty plány případně přehodnotili.“


A s kým by se mohl utkat? „Na titulový souboj s naším šampionem (Tyron Woodley) je ještě poměrně brzy. Navíc ‚The Chosen One‘, pokud vím, má zraněnou ruku, takže dostat ho na kartu v blízké době je poněkud nemožné. Ben Askren se nejprve postaví proti někomu z top pětky a pak uvidíme, komu mu předhodíme dalšího,“ svěřuje se hlava organizace, která tím naznačila aktuálnímu šampionovi, že v případě Askrenova úspěchu pro něho bude mít dalšího potenciálního protivníka.


Další články