Sleduj nás

Ben Askren: Prohrát s Jakem Paulem není ostuda. Je moc dobrý. Vždyť ho neporazí ani sám Mike Tyson

 Ben Askren: Prohrát s Jakem Paulem není ostuda. Je moc dobrý. Vždyť ho neporazí ani sám Mike TysonFoto: Most Valuable Promotions

Z Bena Askrena si dodnes dělají lidé srandu, že naprosto jasně prohrál s Jakem Paulem. Ve skutečnosti by takového soupeře ale prý nedal ani Mike Tyson...

Výrok, jenž nemusí mnoho z jeho bojových kolegů přijmout zrovna s otevřenou náručí, vyslal do éteru Ben Askren, který před třemi lety v dubnu dostal KO v boxerském klání od YouTubera Jakea Paula.

Tento trapas se s Benem nese dodnes, a možná i proto se snaží bránit, že za to úplně až tak nemůže. Netušil totiž, do jak náročné zkoušky se hrne. Realita pro něho byla dost krutá.


„Jake Paul je mnohem lepší, než si kdokoliv z vás kdy myslel. Jeho boxerské dovednosti jsou skutečně na pokročilé úrovni. Ten kluk tomu sportu obětoval duši, i když to tak není vidět,“ chválil Ben svého přemožitele, který si na červenec sjednal zápas s legendárním Mikem Tysonem. A i toho by údajně měl hravě sfouknout.

„Poslouchejte, Jake trénuje s těmi nejlepšími z celého světa. Čistě z hlediska boxu by dokázal porazit naprostou většinu zápasníků z UFC! Než jsem se s ním utkal, netušil jsem, jak dobrý je. Dříve ta prohra pro mě byla ostudou, ale teď vím, že jsem padl se zkušeným borcem, o kterém si můžu říct, že přemohl i Mikea Tysona,“ uvedl Askren v podcastu Daniela Cormiera.


Nedivili bychom se, kdyby se Askren podobně vyjadřoval jen proto, aby tím snížil tu bolest a ostudu, jež si v závěru své kariéry způsobil. Nejenže v UFC zklamal na plné čáře, čímž se zapomnělo na jeho úspěchy z Bellatoru či ONE FC, ale navíc se po všech těch siláckých řečích neuvedl ani v ringu, kde se nechal vypnout už v prvním kole. 


Další články