Sleduj nás

Ben Askren: Asi to KO přijít muselo, poslední roky jsem si znepřátelil hodně lidí

Ben Askren: Asi to KO přijít muselo, poslední roky jsem si znepřátelil hodně lidí

UFC 239 bylo poutavé nejen díky obhajobám titulů, které se v něm udály, ale také díky nejrychlejšímu KO v celé historii soutěže, které bylo k vidění. Postaral se o něj Jorge Masvidal, jenž naskočeným kolenem uspal předtím neporaženého provokatéra Bena Askrena.

„Nemůžu říct, že pro mě sobotní noc byla nějakým utrpením. Abych byl upřímný, moc věcí si z ní nepamatuju,“ zažertoval zápasník, jemuž se přezdívá Funky. Jeho posměšky na soupeře častokrát přesahovaly povolenou mez. Až doposud mu to všechno vycházelo.

„Asi to jednou přijít muselo. Za poslední dekádu jsem si znepřátelil opravdu hodně lidí. Nikdy se to ovšem neobrátilo proti mně. A nyní to čtu, jak mi to všichni vrací. Vím, jak se s podobnými věcmi vypořádat. Když člověk spadne, musí vstát,“ osvětloval Askren.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jorge Masvidal po vyhraném utkání všechno Benovi vytkl. Zajímalo ho zejména, kde končí ta hranice, během níž ostatní fighteři mohou urážet vaši víru, rodinu či dokonce i děti.


„Na světě není moc lidí, které bych nenáviděl tak moc jako jeho. Askren se navážel do mé minulosti, do mé kultury, mého etnika i mé mužnosti. Kde jsou nějaké hranice? Přijde vám v pořádku, když ostatní fighteři řeší před zápasem vaši víru, vaši rodinu nebo dokonce vaše děti? Po zápase už ale takoví hrdinové nejsou,“ uvedl Masvidal.

Askren se však své předchozí chování snažil obhájit. „Kdybych neříkal to, co jsem říkal, pak by UFC nikdy nedalo náš zápas dohromady a ani by se o něj nezajímalo tolik lidí. No a navíc… nesnažil by se mě Masvidal potom o to víc knokautovat?“ bránil se čtyřiatřicetiletý fighter, který už zpovzdálí začal vyhlížet svůj další souboj. Spekuluje se, že by mohl čelit Darrenovi Tillovi.


Další články