Sleduj nás

Bellator si přál uspořádat turnaj proti šampionům z UFC, Dana White jej však odmítl. Vysvětlil i proč

Bellator si přál uspořádat turnaj proti šampionům z UFC, Dana White jej však odmítl. Vysvětlil i proč FOTO: BELLATOR

Šéf Bellatoru Scott Coker pevně věří, že má ve svých řadách kvalitnější zápasníky, než se nachází v UFC. Aby to dokázal, navrhuje proto turnaj mezi organizacemi. Jeho nabídka se ovšem nesetkala s kladnou odezvou.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Je to sotva pár dní, co Patricio „Pitbull“ Freire veřejně uvedl, že jsou šampioni Bellatoru daleko lepší jak šampioni UFC. Své přesvědčení byl ochotný potvrdit bitvou proti Islamu Makhachevovi nebo Alexanderu Volkanovskimu, ale zelenou mu nikdo neudělil.

O možnosti uspořádat zápasy mezi organizacemi se začalo zajímat vedení Bellatoru, které už teď spolupracuje s asijskými velikány ONE FC a Rizinem. Rádo by navázalo spolupráci i s UFC, ale doposud veškeré snahy přišly vniveč. Dana White zůstává nezlomný.


„Nemusím pořádat žádné zápasy mezi organizacemi, protože my jsme tou největší organizací na světě,“ odpovídal Dana White na poslední tiskové konferenci na dotaz novinářů z Middle Easy, které zaujala tato myšlenka, že by se dvě asociace postavily proti sobě.

„Pokud je někdo tak dobrý, že přerostl svoje působiště, tak nakonec stejně skončí u nás. Tak to prostě je. My máme tu největší platformu i nejlepší zápasníky. Nemusíme tedy nic takového podnikat,“ prohlásil s tím, že UFC je skutečnou MMA Ligou mistrů, do které by se rád nakonec dostal úplně každý.


Dana White má svým způsobem pravdu. Podíváme-li se okolo, pak téměř každý velký zápasník mluví o tom, že by se chtěl vydat do UFC, aby tam mohl prokázat své kvality.

Scottu Cokerovi tímto podkopal nohy vlastní šampion Vadim Nemkov, který vysedává na trůnu divize polotěžké váhy Bellatoru, kde už pro sebe nemůže najít vhodnou konkurenci. Proto vyslal do éteru přání, že by se rád podíval do UFC a zkusil prodat své zkušenosti tam.

„Přesun do UFC mě velice láká, protože si chci dokázat, že jsem ten absolutně nejlepší. Věřím tomu, že mohu porazit naprosto kohokoliv z mé hmotnostní kategorie,“ prohlásil loni v listopadu šampion Nemkov pro Russia Today.Další články