Sleduj nás

Bellator 290 výsledky: Turnaj přinesl dvě úspěšné obhajoby a definitivní konec Fedora Emelianenka

Bellator 290 výsledky: Turnaj přinesl dvě úspěšné obhajoby a definitivní konec Fedora EmelianenkaFOTO: BELLATOR

Turnaj Bellator 290 nám nabídl dva titulové zápasy, ve kterých jsme ale žádné nové šampiony nepoznali.

Nejprve si svůj opasek dokázal uhájit Johnny Eblen, který na body přesvědčivě porazil Anatolie Tokova. V hlavní zápase, na který byla upřena pozornost celého MMA světa, si i napodruhé poradil Ryan Bader s Fedorem Emelianenkem. Ten dostál svému slovu, složil rukavice doprostřed klece a naposledy zamával fanouškům.

Byly to pro ruskou legendu emotivní chvíle. Do penze jej přišly vyprovodit ty nejzářivější hvězdy MMA scény. Dojemnému loučení přihlížel například Randy Couture, Rampage Jackson, Dan Henderson, Royce Gracie nebo Chuck Lidell.


Ryan Bader samozřejmě tak uctivý k šestačtyřicetiletému borci být nemohl. V zápase byl jednoznačně lepší a potvrdil, že první vítězství nebylo dílem náhody. Tentokrát zápas trval déle, konkrétně dvě a půl minuty, ale výsledek byl stejný.

Rozhodující úder přišel zhruba po minutě, kdy Bader trefil přesnou pravačku a za další minutu již ležel Fedor zkrvavený na podlaze klece.


„Je to pro mě hořkosladké vítězství. Zbožňoval jsem ho, jako každý jiný fanoušek MMA. Postavte se a vzdejte hold tomuto muži, za to, co udělal pro tento sport,“ vyzval Bader fanoušky, kteří reagovali ohlušujícím potleskem.

Fedor se i přes drsné ukončení dal rychle dohromady a přes tlumočníka vydal své poslední pozápasové prohlášení.

"Na jednu stranu mě mrzí, že se zápas nevyvedl, jak jsem chtěl. Ale na druhou stranu jsem šťastný, že je zde tolik fanoušků, kteří mi fandí. Všichni tito veteráni, kteří se mnou kráčeli po této cestě posledních 20 let, jsou tu, aby mě pozdravili. Jsem šťastný," prohlásil očividně dojatý Fedor.


Vítězný večer neprožil ani druhý ruský zástupce v titulovém boji Anatoli Tokov. Dvaatřicetiletý Rus, kterého trénuje právě Emelianenko, nestačil na dosud neporaženého šampiona Johnnyho Eblena, který si připsal dvojciferný počet takedownů a zvítězil jednomyslným rozhodnutím. Tokov tak přišel o svoji sedmizápasovou vítěznou sérii, kdežto Eblen neprohrál již potřinácté v řadě.


Další články