Sleduj nás

Až ostatní bojovníci lépe přečtou Pereirův styl, tak bude v koncích! myslí si legendární Alistair Overeem

Až ostatní bojovníci lépe přečtou Pereirův styl, tak bude v koncích! myslí si legendární Alistair OvereemFOTO: UFC

Nový šampion polotěžké váhy nebude podle jedné z ikon poslední dekády sedět na trůnu příliš dlouho. Alex Pereira se sice dokázal prosadit hned ve dvou váhových kategoriích, ale v jeho stylu je podle Overeema příliš mezer.

Turnaj UFC 295 nabídl boj o uvolněný titul v polotěžké váze. Bývalý šampion Jiří Procházka v něm nestačil na brazilského kickboxera Alexe Pereiru, který jej ukončil ve druhém kole TKO.

„Poatan“ tak dokázal během extrémně krátké doby získat již druhý opasek nejprestižnější světové organizace. I přes nesporné úspěchy a obrovský progres, který Alex udělal, se čas od času objeví názor, že jeho kariéra je značně přeceňovaná a nebude mít dlouhého trvání.


„Myslím, že je excelentní v postoji, ale jeho BJJ a grappling prostě nejsou. To, že je takhle dobrý v postoji, jej zatím chrání před tím, aby jej protivníci brali častěji na zem. Jenže v momentě, kde lépe přečtou jeho striking, tak to pro něj bude celkově hodně těžké. Pokud se mě zeptáte, zda ho vidím jako dlouhodobého šampiona, musím říct, že ne. Myslím, že ho brzy čeká hodně těžké období,“ pronesl poměrně temné proroctví Overeem při svém živém vysílání na Instagramu.

Velká zkouška Alistairova názoru se možná naskytne již v při první šampionově obhajobě. Pereira je rozhodnutý dát šanci dagestánskému borci Magomedu Ankalaevovi, který je považován za nejkomplexnějšího bojovníka celé polotěžké váhy.


Naplno se tak může odkrýt slabina, o které mluvil Overeem. Pokud se dokáže Alex vypořádat s bojovníkem, který se wrestlingu věnuje celý život, tak ukáže, že jeho tréninky s Gloverem Teixeirou nesou ovoce a posouvají bývalého kickboxera ke kompletnímu MMA bijci.

Uvidíme, jak do příběhu polotěžké váhy promluví Jiří Procházka. Český samuraj se po prohře, která ukončila jeho osm let trvající sérii výher, rozhodl pro rychlý návrat do akce. Ve hře tak je bitva prakticky s kýmkoliv z divize, ale hrozí i posun o jednu váhovou kategorii dolů nebo výše.


Další články