Sleduj nás

Až 8 let bez boxu! Tyson Fury čelí vážnému obvinění

Až 8 let bez boxu! Tyson Fury čelí vážnému obvinění

Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) čelí vážnému obvinění, které by ho mohlo až na osm let odpoutat od veškerého boxerského dění.

Současný šampion těžké váhy WBC byl obviněn, že v roce 2015 lhal o svém pozitivním nálezu z antidopingového testu. Tehdy byl v těle britského šampiona (a zároveň i jeho bratra) nalezen nandrolon. Oba bratři uvedli, že to bylo způsobeno buďto kontaminovanými výživovými doplňky, nebo pojídáním nekastrovaného divočáka.

Po dlouhém přezkoumávání udělila antidopingová agentura UKAD 12. prosince 2017 oběma sourozencům dvouletou stopku se zpětnou platností k 13. prosinci 2015. To znamenalo, že v době vydání trestu chyběl jen jeden den k vypršení zákazu. Tomuto „mírnému“ rozsudku napomohlo i svědectví jednoho farmáře, který uvedl, že Furymu opravdu prodal nekastrovaného divočáka.


Současným problémem je ovšem to, že tento farmář (celým jménem Martin Carefoot - obrázek výše) nyní donutil příslušné orgány k opětovnému otevření a přezkoumání případu. Jeho nová výpověď se zakládá na tom, že mu před pěti lety bylo slíbeno 25 tisíc liber, když přizná, že Furyho rodině dodal divočáka. Ve skutečnosti prý však nikdy žádné takové zvíře neměl a tento příběh si vymyslel. 


Britská antidopingová agentura vydala oficiální prohlášení, ve kterém zmiňuje, že dané obvinění vůbec nebere na lehkou váhu a celým případem se začne znovu zabývat. Zároveň vyzývá všechny občany, kteří by k této věci mohli mít nějaké relevantní informace, aby je neprodleně předali a napomohli tak k přezkoumání.

Tyson Fury pochopitelně našel zastání jak z řad svých kolegů, tak i promotéra Franka Warrena, jenž zmíněná obvinění označil za nepodstatná a urážlivá. Farmáře Martina Carefoota nazval lhářem, který se chce na Furyho slávě přiživit. Pokud by se však našly důkazy, které by Tysona zahnaly do kouta, hrozila by mu podle uznávaného serveru BBC až osmiletá boxerská stopka.Další články