Sleduj nás

Attila: Fanoušci mi říkali, že na to už nemám, já je přesvědčil o opaku. Karlos má nárok na odvetu

Attila: Fanoušci mi říkali, že na to už nemám, já je přesvědčil o opaku. Karlos má nárok na odvetu

Od Zápasu století pomalu uplynuly už dva měsíce, a přesto se o něm stále hovoří. Attilu Véghovi totiž stačily pouhé dvě minuty k tomu, aby dostal svou kariéru zpátky na výsluní.  A to mu před duelem s Terminátorem jen málokdo věřil.

Čtyřiatřicetiletý slovenský zápasník se v rozhovoru pro iSport.cz svěřil s tím, jak moc pro něho znamenala výhra v klíčovém zápase s Karlosem Vémolou. Přirovnal ji dokonce k tomu pocitu, jako když v Bellatoru oslavil zisk titulu.

„Byl to brutální zážitek. Skoro celý rok jsem byl pod tlakem nejen od Karlose, ale i fanoušků. Říkali, jak mě Karlos zbije, že to ví on i já, všichni prostě věděli, že on je lepší… Mohu říci, že mi věřilo opravdu málo lidí. Má rodina, přátelé a tým, ale jinak skoro nikdo,“ odhaloval upřímně.

Pravý test víry se ukázal už začátkem léta 2019, když Attila čelil americkému veteránovi Virgilovi Zwickerovi, jemuž podlehl v prvním kole na KO. To byla právě ta osudná noc, díky níž spousta fanoušků ztichla. Připadalo jim, že Zápas století náhle ztratil smysl.


„Ano, fanoušci mě pak hodně opustili a tvrdili, že na to nemám, jsem starý, schází mi vnitřní oheň, ať prodávám ponožky a podobně. V prvé řadě jsem chtěl proto dokázat, že v sobě ten oheň stále mám. Věděl jsem, že tohle bude velmi důležitý zápas, takže jsem dal mnoho věcí bokem,“ reagoval Attila.

Jednou z těch věcí, které odložil, byly sociální sítě. Druhou prý byl třeba i mobilní telefon. Jen díky tomu mohla zůstat jeho hlava čistá a oddaná pouze jednomu úkolu, jímž byla výhra v historicky největším zápase na domácí MMA scéně.


„Můžu říci, že to byl stejný zážitek, jako když jsem vyhrál v Bellatoru titul mistra světa. Nic to se mnou ale neudělá, nezmění mě to. Myslím například slávu. Kdo mě zná, ví, že se neměním. A myslím, že právě to určuje, jaký má člověk charakter, jak se chová, když je nahoře nebo dole,“ reagoval Végh.

Závěrem už jenom zbývá vyřešit otázku, jak to bude v případě odvety. Český Terminátor se nechal slyšet, že udělá cokoliv, aby si ji vysloužil. Jedním z tvrzeních bylo i to, že klidně bude Attilovi každý den klepat na okno.

„Myslím si, že to byl Zápas století, to znamená jeden souboj. Ale povím upřímně, že za to, co Karlos udělal pro česko-slovenské MMA, kolik lidí náš sport díky němu zná, má rozhodně na odvetu nárok. Je ale už na mně, jestli jeho výzvu přijmu, nebo ne. Rozhodně má ale na odvetu nárok. Kdyby neměl silné řeči, nebylo by to tak zajímavé. Můžeme mu proto, i celému Oktagonu, jen poděkovat, že se o Zápase století tak moc vědělo, že to strhlo takový zájem. Byl to brutální boom,“ doplnil pro iSport.cz Attila „Pumukli“ Végh.


Další články