Sleduj nás

Anthony Joshua odhalil, kolik zápasů mu ještě zbývá

Anthony Joshua odhalil, kolik zápasů mu ještě zbývá

Aktuální držitel pásů IBF, IBO, WBA a WBO se cítí na vrcholu svých sil. Box údajně miluje a rád by toho naplno využil. Kolik zápasů mu tedy v kariéře ještě zbývá?

„Řekl bych, že čtrnáct, možná patnáct,“ neotálel Joshua a šel během rozhovoru na známé stanici Sky Sports rovnou k věci. „To znamená, že podstoupím přibližně 35-40 zápasů celkově,“ přidávala britská jednička, která má na kontě aktuálně 23 výher a jednu porážku.

Anthony Joshua si prý zápasení užívá. Spousta lidí ho odepisovala už do odvety s Andym Ruizem, ovšem on se později nechal slyšet, že i kdyby prohrál druhý zápas, tak by neskončil. Bojoval by dál a čekal na svou novou příležitost. Prohru si však nepřipouštěl i kvůli tomu, že teď měl za sebou regulérní kemp s poctivou přípravou na jednoho soupeře. Předtím se připravoval na Jarrella Millera, jenž dostal měsíc před bitvou stopku kvůli dopingu.


V současné chvíli se řeší, zdali Joshua přijde o pás WBO, o nějž si to podle všeho rozdají Derek Chisora a Oleksandr Usyk. Potíž je v tom, že i když máte čtyři pásy, tak si tím nic neulehčíte, stále se nevyhnete povinným obhajobám. A ty má nyní watfordský rodák podstoupit dvě.


„To rozhodnutí se mi vůbec nelíbí, protože jsem musel obětovat opravdu mnoho, abych ty pásy získal. Je velmi obtížné je vybojovat a je ještě těžší je udržet. Bohužel tu jsou věci, které nedokážu ovlivnit. Takže pokud o jeden ze svých pásů přijdu, můžete si být jisti, že si pro něj půjdu zpátky,“ ujišťoval Joshua, který má pro rok 2020 v rámci tohoto plánu přichystané dva souboje. Na jaře v obhajobě pásu federace IBF s Kubratem Pulevem a na podzim s vítězem duelu Chisora - Usyk.

Závěrem zbývá podotknout, že i Joshua po vzoru svého krajana Tysona Furyho zmínil, že kdyby se objevila správná nabídka, nebál by se zkusit i MMA. „Člověk žije jen jednou a měl by zkusit všechno, třeba i MMA nebo herectví," reagoval, čímž tak trochu zmátl své fanoušky. Doposud však nic konkrétního nepřišlo, proto není důvod si tímto faktem plést hlavu.

Joshua: Wilderova pravačka? Skončím s ním dřív, než by ji stihl použítDalší články