Sleduj nás

Anthony Joshua, nebo Deontay Wilder? Tyson Fury popsal, kdo je těžší soupeř

Anthony Joshua, nebo Deontay Wilder? Tyson Fury popsal, kdo je těžší soupeř

Aktuální král nejtěžší hmotnostní kategorie organizace WBC Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) se ani v době karantény nenudí. Kromě pravidelných domácích tréninků stíhá i čas od času rozvířit vášně mezi svými kolegy.

Více než dvoumetrový britský obr se v rozhovoru pro stanici ESPN rozmluvil o tom, jak se divá na své dva „největší“ rivaly, jimiž jsou Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) a Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO).

Tyson Fury si vybírá dalšího soupeře

Furymu samozřejmě během výpovědi nechyběla jeho pomyslná dávka humoru a trochu cíleně si rýpnul do svého krajana, který má aktuálně v držení pásy IBF, IBO, WBA a WBO.

„Kdybych se měl dát do porovnávání, tak řeknu, že je Wilder stoprocentně nebezpečnější soupeř než Joshua,“ pravil Gypsy King, jenž se následně nebál rýpnout si ještě hlouběji. „Jestli mám být upřímný, pak Joshua není vůbec nebezpečný. Je to vlastně jenom takové velké neškodné miminko.“


Tyson se během vysvětlování opíral o bitvu mezi jeho krajanem a Andym Ruizem. „Proč bych měl mít obavy z někoho, koho knokautoval Andy Ruiz? Malý tlustý chlápek, který do boje naskočil jako náhrada v poslední minutě. Ještě navíc vážil nějakých 140 kilogramů nebo kolik.“

Andy Ruiz je prý malý tlustý chlápek

Fury je momentálně dle hodnocení BoxRecu nejlepší těžkou váhou světa. Ačkoliv má v držení pouze jeden ze čtyř nejprestižnějších pásů, bodově je na tom lépe než právě Joshua. Jak by tedy probíhal tento velký sjednocovací souboj?


„Anthony nemá nic, čím by mě mohl ohrozit. Máme zde pouze jednu nejlepší a doposud neporaženou těžkou váhu, a tou jsem já - Gypsy King. Ostatní boxeři již prohráli. Já jsem jediný neporažený, nedotknutelný a nezlomitelný šampion,“ završil Fury svou výpověď. 


Další články