Sleduj nás

Anthony Joshua má domluveného nového soupeře. Pokud vyhraje, zasáhne do boje o všechny pásy

Anthony Joshua má domluveného nového soupeře. Pokud vyhraje, zasáhne do boje o všechny pásyFoto: Matchroom Boxing

Anthony Joshua se i navzdory třem kariérním prohrám stále ještě může podívat na samotný vrchol světa.

Spousta lidí v jeho schopnosti již ztratila důvěru. Andy Ruiz odhalil jednu jeho slabinu a Oleksandr Usyk ukázal na další. „AJ“ tak po ztrátě svých mistrovských titulů prohlásil, že se k nim možná už nikdy nepodívá, ale přesto se o to pokouší.

Vytrvalost a změna trenéra mu přinesly růže. „AJ“ od osudných proher s Usykem vyhrál čtyři zápasy v řadě, s nimiž se mu vrátilo jak sebevědomí, tak i příležitosti. Tu mu nyní udělil saúdskoarabský šejk Turki Alalshikh, který všechny hvězdné zápasy organizuje.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Plán je takový, že postavíme Anthonyho Joshuu proti vítězi zápasu mezi Filipem Hrgovičem a Danielem Duboisem. Bude se jednat o skutečně nabitou kartu, která se uskuteční 21. září v Anglii ve Wembley. Hned v říjnu bude následovat odveta mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem, načež se Joshua postaví proti vítězi,“ sdělil Alalshikh pro talkSPORT.

Filip Hrgovič je doposud neporaženým boxerem a v minulosti již málem Joshuovi čelil. Pár fanoušků se dokonce nebálo říct, že v tomto případě zaúřadoval zejména promotér Eddie Hearn, který tento duel oddálil. Chorvatský bijec je totiž takovou skrytou hrozbou divize.


Dlouhá léta jsme o tyto hvězdné souboje přicházeli. S příchodem arabských šejků se však situace změnila. Nepopíráme ovšem, peníze jsou hlavním přesvědčovacím argumentem, což mimo jiné přiznal i sám Tyson Fury, který pro deník Telegraph potvrdil, že se již nechtěl vracet z důchodu.

„Mrzí mě, že to říkám takhle na plná ústa, boxerští fanoušci i boxerští puristé to rozhodně neradi uslyší, ale jediný důvod, proč ještě zápasím, jsou peníze. Pokud vám kterýkoliv jiný člověk z profesionálního boxu řekne cokoliv jiného, pak lže. Já jsem money fighter a nabídka, která mi přišla za souboj s Usykem, se nedala odmítnout. V opačném případě jsem si již nepotřeboval nic dokazovat.“


Další články