Sleduj nás

Ankalaev: Pereira se vyhýbá těžkým soupeřům. Jsem si jistý, že mě nemá jak porazit

Ankalaev: Pereira se vyhýbá těžkým soupeřům. Jsem si jistý, že mě nemá jak porazitFoto: UFC

Magomed Ankalaev žádá Alexe Pereiru, aby na něho počkal do října v Abú Dhabí. Pak ho před zraky svých příznivců přejede rozdílem třídy.

Pereira je nezastavitelný. Právě sice podstoupil souboj s Jiřím Procházkou, ale už se zapojil do přípravy na další obhajobu. Ta by se pohledem na žebříčky měla konat pouze proti Magomedovi Ankalaevovi, ale potíž je v tom, že Alex chce bojovat hned v srpnu. A kdo tak brzo bude mít čas? Možná ani samo UFC.

„Musíte se naučit číst mezi řádky,“ říká Magomed Ankalaev, který Pereirovu přehnanou aktivitu vnímá jako takový úhybný manévr. „V srpnu má UFC všechno plné, ale přesto Pereira doufá, že mu vyjde zápas s Janem Blachowiczem, který pro něho bude podstatně snazším soupeřem, než jsem já. Co se mě ale týče, těch obětí měl už dost,“ pověděl, přičemž použil slova svého manažera Aliho Abdelazize, který před pár dny na svém Twitteru psal vesměs totéž.

„Jediné, co Alexovi nemohu upřít, je síla jeho úderu. To jediné má lepší než já, jinak je velice přeceňovaný. Je to strašně jednodimenzionální fighter, kterému protivníci chodí sami do rány. Jan Blachowicz měl nějaký wrestling, mohl ho porazit. Jamahal Hill to mohl nakombinovat, nevyužil to. Jiří Procházka si na to zase sám naběhl. Pereira nikdy neudělal nic navíc, jen čelil vždy pochybné konkurenci. Je na čase, aby přijal skutečnou výzvu,“ dožaduje se.

„Myslím si, že bych měl být příští titulový vyzývatel. Všichni ostatní v žebříčku jsou po prohře a já aspoň konečně ukončím tuhle trapnost. Pokud vezmu Pereiru na zem, neexistuje šance, jak by mě mohl porazit. Pokud to nakombinuji s postojem, stále nad ním budu dominovat. A když s ním budu stát jenom v postoji, tak mu ukážu, jaký je rozdíl mezi jednodimenzionálním bojovníkem a člověkem, který se umí hýbat. Mám toho na něj opravdu hodně a on na mě nic,“ pověděl pro MMA Junkie.


Ankalaev by rád Pereiru přivítal 26. října v Abú Dhabí, kde by se cítil prakticky jako doma. Šampion si ale vzal do hlavy, že by chtěl obhajovat už v srpnu, a teď je tedy na ruském bojovníkovi, aby tuto myšlenku podpořil, protože pokud ne a šampion si mezitím najde nového soupeře, tak se stane, že bude Ankalaev opět předskočen.


Další články