Sleduj nás

Ani McGregor, ani Ferguson! Khabibův týmový kolega odhalil, kdo má největší šanci Orla porazit

Ani McGregor, ani Ferguson! Khabibův týmový kolega odhalil, kdo má největší šanci Orla porazit

Bezchybné skóre 28-0-0 je vizitkou šampiona Khabiba Nurmagomedova, který se jen v UFC nese na vlně dvanácti výher v řadě. Najde se někdo, kdo tento velmi dobře promazaný ruský stroj dokáže zastavit?

Na tuto otázku se snažila odpovědět již celá řada MMA expertů, až se jednoho dne i sám slavný komentátor Joe Rogan zastavil a zeptal se: „Má vůbec Khabib v lehké váze konkurenci?“ A odpověď zněla: „Nemá.“


Naprosto stejně reagoval i bývalý Orlův týmový kolega Josh Thompson. „Pravda je taková, že v lehké váze UFC není nikdo, kdo by Khabiba mohl porazit. Jediný, komu bych věřil, je Patricio Pitbull (šampion lehké váhy Bellatoru), a to jen proto, že je malý, má dlouhé ruce, je mrštný a neskutečně rychlý,“ zmiňoval muž, který s Nurmagomedovem dlouhá léta trénoval v American Kickboxing Academy.

khabib_pitbull


Thompson se nebál poukázat i na slabiny doposud neporaženého válečníka. „Khabib má potíže s chlápky, co jsou opravdu rychlí. To jsme mohli vidět například v zápase s Michaelem Johnsonem. A Patricio Pitbull je podobně výbušný, jen zkušenější a silnější. Jeho předností jsou právě ty rychlé výpady,“ vysvětloval.

Následně se poohlédl i na jména mimo lehkou váhu. „Nejzajímavější by byl zápas s Georgesem St-Pierrem, podle mě by lámal rekordy ve sledovanosti. Výsledek by ale už záležel na tom, v jaké váze by se ten duel uskutečnil. Pokud v lehké, pak Khabib vyhraje, tu divizi si celou podmanil, ale kdyby to šlo do veltru, pak bych to měl 50/50, možná bych se dokonce víc přiklonil na stranu Georgese, který je zvyklý se v této kategorii pohybovat a v závěru by byl o něco těžší,“ doplnil Thompson.

khabib_gspDalší články