Sleduj nás

Ani kdyby byl o 10 let mladší, tak by proti mně neměl žádnou šanci, vysmívá se Jake Paul Tysonovi

Ani kdyby byl o 10 let mladší, tak by proti mně neměl žádnou šanci, vysmívá se Jake Paul TysonoviFoto: Most Valuable Promotions

Předchozí generace boxerů nebyla až tak dobrá, jak si mnozí lidé myslí. Takový Jake Paul by údajně s Mikem Tysonem vytřel podlahu, i kdyby byl o deset let mladší.

„Problémové dítě“ je už delší dobu zastáncem názoru, že se box neustále vyvíjí a ti skvělí boxeři, kteří mu dříve vládli, by na současné šampiony nestačili.

Svou výpověď Jake Paul tentokrát cíleně nasměroval na fanoušky oblíbeného Mikea Tysona, se kterým si 20. července stoupne do ringu. Dneska lidi tuší, že 58letý Tyson nebude mít proti nadějnému influencerovi šanci, a proto mu to dávají sežrat. On ovšem všechny kritiky vyvádí z omylu a tvrdí, že ani s mladší verzí slavného Mikea by neměl žádné potíže. 


„Poslouchejte, teď mluvím opravdu vážně. Vím, že se lidé často ohlíží zpátky do minulosti a chválí takové borce, jako jsou Mike Tyson, Floyd Mayweather, Julio Cesar Chavez atd., ale vězte, že já bych se mohl měřit s opravdu kýmkoliv z této generace. Kdo mě podceňuje, ten nezná moje dovednosti. Mým cílem je bojovat o světové tituly, a pokud tento cíl mám naplnit, musím překonat všechny překážky, které se mi postaví do cesty,“ uvedl Paul, kterému je vyčítáno, že opět bude stát proti vysloužilému boxerovi, jenž to má kousek před šedesátkou.

„Doba se změnila a sport se vyvinul. Dnes tu máme k dispozici data a analýzy, které dříve nebyly. Dnes se mohu soustředit na určité aspekty boje a ty zdokonalovat. Mohu si dokonale načíst soupeře a zjistit jeho slabiny. A vězte, že Mike je má. I kdyby byl o deset let mladší, porazil bych ho. Možná dokonce hodně snadno,“ zahlásil sedmadvacetiletý borec původem z amerického Clevelandu.


Jake Paul si dlouhé roky bral do ringu převážně MMA fightery, navíc vysloužilé, takže nad nimi měl fyzickou výhodu. Takto si uměle vytvořil své jméno, které má papírově možná vyšší hodnotu, než se ve skutečnosti jeví. Případný skalp osmapadesátiletého Tysona mu resumé příliš nevylepší, spíše naopak. 

„Tohle je zápas, který Jake Paul ve skutečnosti nemůže  vyhrát. I kdyby Tysona přemohl, tak stejně bude v očích fanoušků tím poraženým, protože kývnul na duel s důchodcem, kterého všichni milují. Dělat si jméno na takovém člověku je prostě špatné a cosi to nasvědčuje o vaší povaze. Proto říkám, že i kdyby Jake náhodou vyhrál, tak v očích fanoušků bude stejně poražený,“ vyjádřil se Paulův rival KSI. 

Zdroj: Most Valuable PromotionsDalší články