Sleduj nás

Ani Gaethje, ani Ferguson! Kdo je podle Khabibova trenéra Orlovým nejtěžším soupeřem?

Ani Gaethje, ani Ferguson! Kdo je podle Khabibova trenéra Orlovým nejtěžším soupeřem?

Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov (28-0) sice stále truchlí nad ztrátou svého otce, ale nyní se po třech týdnech vrátil zpátky do tréninku, aby se připravil na podzimní bitvu s dočasným šampionem divize lehké váhy Justinem „The Highlight“ Gaethjem (22-2). Jedná se o soupeře, který by ruskému Orlovi konečně mohl zatopit?

Dle mnohých fanoušků možná ano, nicméně podle uznávaného trenéra Javiera Mendeze se zde nachází i těžší oříšek. On sám jeden takový jmenoval už více než před rokem a ze svého názoru neustoupil ani dnes.  

„Je mi to líto, ale nejtěžším soupeřem, kterého Khabib může v UFC potkat, je stále Conor McGregor,“ odpovídal vrchní kouč z American Kickboxing Academy na dotaz od analytika Lukeho Thomase. „Vím, že se mnou spousta lidí nemusí souhlasit, ale jako trenér mohu vidět, jak dobrý Conor je. Dozajista je to nejtěžší soupeř pro kohokoliv,“ doplňoval.


Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov a jeho tým

Mendez svůj respekt směruje zejména na Notoriousovu nepředvídatelnou hru v postoji. „Máme tu chlápky, jako jsou Dustin (Poirier) nebo Tony (Ferguson), kteří mají lepší kardio, ale Conor je zase mnohem nebezpečnější. Jakmile mu dáte příležitost, aby rozjel nějakou kombinaci, může vás snadno vypnout. Když mu dáte jen kousek prostoru, může napáchat ohromné škody. To je ten důvod, proč je podle mě stále tou největší hrozbou,“ vysvětloval.    


Názor Javiera Mendeze se tak trochu rozchází s tím, co kdysi uvedl dnes už zesnulý Abdulmanap Nurmagomedov. Pro něho byli například Dustin Poirier nebo Tony Ferguson těžšími soupeři, neboť jsou více komplexní, a tedy disponují více zbraněmi.

Uvidíme ovšem, co nám do hry přinese ještě Justin Gaethje, jenž má slibné základy ve wrestlingu, dobré kardio a rovněž disponuje ohromnou silou v postoji.


Další články