Sleduj nás

Alex Pereira vysvětlil, proč upřednostnil Procházku před Ankalaevem: Jeden doručí show, druhý jen nudu

Alex Pereira vysvětlil, proč upřednostnil Procházku před Ankalaevem: Jeden doručí show, druhý jen nuduFoto: UFC

Souhlas Alexe Pereiry byl potřeba k tomu, aby Jiří Procházka mohl zabojovat o titul polotěžké váhy. Proč mu ovšem brazilský šampion dal přednost před Rusem Ankalaevem? 

Samozřejmě, tušilo se to celou dobu, ale když se podíváte na vítěznou sérii Magomeda Ankalaeva, tak musíte prostě smeknout. Deset výher v řadě, nějaký ten no contest a remíza. Podstatná je ta část, že si s prohrami zrovna netyká a jeho šňůra by měla vzbuzovat minimálně respekt. 

Dle mnohých fanoušků si Ankalaev zasloužil titulový výstřel před Procházkou. Dle šampiona Pereiry a vedení UFC ovšem nikoliv. A to je ta zásadní část, která hrála ve prospěch Procházky. Obě tyto strany totiž viděly, jak se Jirka snaží, jak má atraktivní zápasy a jak je ochotný vstupovat do boje za všech podmínek. Třeba i na poslední možnou chvíli. 

“Ankalaev je člověk, který má za sebou dva velice špatné a nekoukatelné zápasy. Sledovat ho bojovat, to je nuda. Proto si nemyslím, že je potřeba jeho jméno zmiňovat. Zejména, když se mi nabídl, abych se s ním utkal až v říjnu v Abú Dhabí. Bojovník má bojovat vždy, ne podle toho, jak se mu to hodí. Jirka je v tomhle odlišný. Jeho zápasy lidi baví a nebojí se přijímat výzvy, nebylo co řešit,” vysvětlil Pereira pro AG Fight. 

Svým způsobem jsme si podobnou odpověď mohli vydedukovat i my sami. Vše to začalo již v dubnu, kdy se Ankalaev vyjádřil, jak se moc těší na to, až Pereirovi v říjnu v Abú Dhabí odebere opasek. Tím šampiona naštval, protože si vybral jak lokaci, tak i termín, zatímco Alex se chtěl do boje vrátit ještě v průběhu léta. 


Nakonec se naskytla nečekaná příležitost na hlavním zápase turnaje UFC 303, jenž původně náležel Conoru McGregorovi s Michaelem Chandlerem. Irský Notorious se však zranil, teď už je potvrzeno, že to odnesla jeho dříve zlomená a operovaná noha, a musí si dát minimálně dvouměsíční odpočinek. Pereira souhlasil s rolí náhradníka a Procházka se jevil jako nejlepší a nejatraktivnější varianta.


Další články