Sleduj nás

Alex Pereira ukázal na soupeře, který ho kdy nejvíce potrápil. Hill ani Procházka to nejsou

Alex Pereira ukázal na soupeře, který ho kdy nejvíce potrápil. Hill ani Procházka to nejsouFOTO: UFC

Alex Pereira se diví, kolik lidí mu před zápasem s Jamahalem Hillem nevěřilo. Zejména, pokud se měl boj držet v postoji, cítil velkou jistotu.

„Poatan“ sice vstupoval do své první titulové obhajoby jako favorit, ale pouze mírný. Papírové předpoklady se chvíli přehupovaly z jedné strany na druhou a mnoho lidí se domnívalo, že pokud Jamahal Hill nakombinuje své bojové styly, pak šampionovi přinejmenším zatopí.

Skutečnost nicméně byla taková, že Pereira projel svým soupeřem jako nůž máslem a poslal jej do hajan už v prvním kole. To vše díky svému preciznímu oku a tvrdému levému háku, který ukončil nejednoho velkého soupeře. A když bylo po všem, nemohl si Pereira odpustit drobné rýpnutí. Jednak formou vítězné oslavy, ale jednak také formou slovního projevu, který věnoval serveru Combate.


„Nejsem tím typem, který by zabředával do trashtalku, ale to, co Hill během našeho zápasu předváděl, mi přišlo hloupé a dětinské. A když pak začal mluvit o tom, jak mě v kleci poníží, a několik lidí mu to uvěřilo, řekl jsem si, že ho rozhodně vyhrát nenechám. Chtěl jsem ho před zraky celé areny vyvést z omylu,“ uvedl „Poatan“, proč ho výhra nad americkým sokem tak nadchla.

„Respektuju Jamahala jako bojovníka, respektuju vesměs každého, kdo tento sport dělá, ale opravdu si někdo myslel, že je jeho postoj na úrovni Israela Adesanyi, aby mě mohl porazit? Samozřejmě, Jamahal mě mohl sundat, protože v naší váze stačí jeden úder a je po všem, ale když ho porovnám s Israelem, tak mi přijde o dobrou třídu níže. Israel je podstatně nadanější a považuji ho za nejlepšího soupeře, jakému jsem kdy čelil,“ řekl Pereira.


Alex tak možná trochu nečekaně vychválil svého doposud jediného přemožitele z řad UFC. On a Israel se v minulosti střetli již čtyřikrát (2x v kickboxu a 2x v MMA), přičemž třikrát se z výhry mohl radovat právě brazilský "Poatan" a jednou nigerijský "Stylebender". Nabízí se jenom otázka, zdali se jednoho dne dočkáme MMA trilogie. Adesanya zanedlouho ve střední váze zabojuje o mistrovský opasek, ale potom se prý vydá o divizi nahoru. Ta šance tu tedy pořád je. 

Dvakrát v kickboxu a jednou v MMA. Ve druhém zmíněném odvětví to nicméně oba borci mezi sebou mají 1:1, a tak se nabízí otázka, zdali se někdy dočkáme trilogie.


Další články