Sleduj nás

Alex Pereira hodnotí svého soupeře Jiřího Procházku: Je dobrý, ale já jsem lepší. Má pěst si najde jeho bradu

Alex Pereira hodnotí svého soupeře Jiřího Procházku: Je dobrý, ale já jsem lepší. Má pěst si najde jeho braduFOTO: UFC

Alex Pereira zažehl plameny války a už se nemůže dočkat, až vstoupí do klece s českým samurajem Jiřím Procházkou.

Epický střet o uvolněný titul polotěžké váhy UFC byl naplánován na 11. listopad, kdy se zrovna koná velký PPV turnaj v New Yorku. Jiří Procházka s Alexem Pereirou se zde sice postarají „pouze“ o hlavní předzápas, ale i to rozhodně nesnižuje velikost jejich souboje. V proslulé hale Madison Square Garden je ohromná čest působit a sám Dana White se nechal slyšet, že do této metropole musí vždy navolit tu nejlepší a nejatraktivnější možnou kartu. Inu, povedlo se.

Jiří Procházka a Alex Pereira představují vrcholnou formu této bojové hry, na které navíc pod mocnými údery svých mohutných paží sundávají jednoho soupeře za druhým. Předpokládá se, a někteří lidé na to dokonce sází nemalé peníze, že jejich souboj rozhodně nedojde na body. A totéž předpokládá i brazilský bijec, jehož slova zazněla na brazilském YouTube kanálu Laerte Viana.


„Myslím si, že mě na rozdíl od Jana Blachowicze bude nyní čekat čistě postojový fight. Jiří Procházka mi nepřijde jako člověk, který by se to snažil tahat na zem… Všichni mi říkají, že každý, kdo se mnou zápasí, se mě bude snažit dostat na zem, aby eliminoval moje přednosti, ale toto by opravdu neměl být ten případ. Samozřejmě, i Jirka se o něco takového může pokusit, ale upřímně tomu nevěřím. Očekávám spíše boj v postoji, kde oba ukážeme, co se v nás skrývá,“ promluvil Pereira.  

„Takže abych tento zápas ohodnotil, domnívám se, že je pro mě Jirka hratelnější soupeř, než byl Blachowicz. Nemusím se bát žádného grapplingu a v jeho postoji vidím jisté mezery, které mohou hrát v můj prospěch. Jirka se jako bojovník často odhaluje, často má ruce dole, proto věřím, že se má pěst střetne s jeho bradou a padne KO,“ dovolil si jednu predikci.Další články