Sleduj nás

Al Iaquinta: Doufám, že Khabib uspí Conora

Al Iaquinta: Doufám, že Khabib uspí Conora
Ačkoliv je sám Al Iaquinta jednou z posledních obětí doposud neporaženého ruského velikána Khabiba Nurmagomedova, tak ho to neopodstatňuje k tomu, aby svého ještě nedávného soka z arény nepodpořil.

Newyorský ranař doufá, že to bude právě Conor, kdo půjde při UFC 229 k zemi, a to tím nejlepším možným způsobem.

I když je Khabib, co se bojového umění týče, spíše wrestler, a tudíž knokauty nepatří k jedněm z nejčastějším způsobů, jakým by měl zakončit svého soupeře, tak americký zápasník doufá, že právě nyní si ruský šampion najde způsob, jak udělat výjimku.


„Bylo by to skvělé, kdyby Khabib nakopal Conorovi zadek. A nejlépe ještě více, než ho nakopal mně,“ smál se. „Bez srandy, upřímně bych si přál takový scénář, v němž Khabib porazí McGregora, zmaluje mu jeho tvář (jak sliboval v jednom z rozhovorů) a donutí ho skončit s profesionální kariérou. Doufám, že to takto dopadne,“ svěřuje se.

Jako všude jinde, i zde jsou dvě strany barikády. V žádném případě rozhodně nelze vyloučit i tu verzi, v níž irský zápasník, jenž zažije svůj velký comeback, nevyužije svých boxerských schopností a sejme svého protivníka dřív, než jemu se ho podaří srazit k zemi. „Nejhorší scénář by asi byl, kdyby Khabib inkasoval pár ostrých ran a stále se snažil jít proti Conorovi dopředu,“ řekl Iaquinta pro MMA Fighting.


„Conor má určitě sílu, kterou může svého protivníka složit, a hodně lidí mu věří. V minulosti se mu podařilo knokautovat několik zvučných soupeřů, ale teď nestojí jen tak proti někomu. Khabib je jiná třída. Je opravdu těžké ho skolit,“ vysvětluje. „Je velice těžké to popsat, dokud s ním sami nezápasíte. On vidí věci, které ostatní zápasníci nevidí. Dokáže se vám dostat pod kůži a útočit na vaše slabiny. Je to totálně jiný přístup než ten, na nějž jste zvyklí,“ uzavírá.


Další články