Sleduj nás

Adesanya: Úspěchy Pereiry se těm mým ani nepřibližují. Navíc o titul nikdy bojovat neměl

Adesanya: Úspěchy Pereiry se těm mým ani nepřibližují. Navíc o titul nikdy bojovat neměl Foto: UFC

Israel Adesanya v otevřené zpovědi přiznal, jak vnímá Alexe Pereiru jako člověka. Emoce z něho jenom sršely. 

„The Last Stylebender“ to má přibližně měsíc do své další titulové bitvy, do které tentokrát zasáhne „pouze“ v roli vyzývatele. Jeho resumé už totiž není tak bezchybné, jako bylo, když v UFC začínal.

Adesanya býval obávaným postrachem střední váhy, který si jednou na kamery dovolil říct, že ho v této divizi nikdy nikdo neporazí. To ovšem nastartovalo jeho dávného přemožitele z kickboxerského prostředí Alexe Pereiru a ten se vydal na výlet za Izzym do UFC. Co následovalo, to víme všichni.

Adesanya proti Pereirovi prohrál znovu, teď už třetí utkání, a opět to v něm probudilo emoce. Jako dlouholetý šampion měl ovšem právo na okamžitou odvetu, ve které své zaváhání napravil, a tak snížil stav vzájemné série na 1-3. Jeho mysl a jeho rekord byly však už navždy poznamenány.

„Je mi jasné, že to vyzní divně, ale když se podíváme na fakta, pak je realita taková, že byl Pereira k titulové bitvě jednoznačně protlačen. Jakýkoliv jiný bojovník by se po třech výhrách k boji o pás nedostal. Dana White a UFC za každou cenu chtěli, aby bojoval se mnou kvůli naší minulosti. A to si tady na nic nestěžuju, předkládám jen holá fakta,“ promluvil Adesanya v interview pro Yahoo Sports.


„Víte, nakonec by mě to tak ani neštvalo, kdyby se ten člověk uměl chovat. Pereira je imbecil. Pořád mluví o tom, jak mě porazil, ale přitom se jeho úspěchy těm mým zdaleka ani nepřibližují,“ pravil.

„Do UFC se dokonce vydal jen kvůli mně. Nikdo ho nebral vážně, nebyl slavný, tak přišel sem, začal si mě brát do huby a teď o něm každý mluví. Tohle je čistě marketingová strategie jak od něj, tak od celé organizace. Nebýt mě, Alex by nebyl nikým,“ cítil spiknutí.

Není divu, že toto téma Adesanya nyní vytahuje napovrch. Alex Pereira je momentálně novou tváří organizace. Je to bojovník, o kterém se nejvíce hovoří a v pound-for-pound žebříčku je řazen nad Izzyho. Málokdo umí přijmout cizí úspěch, což platí zejména v případech, když vás ten dotyčný několikrát porazil.Další články