Sleduj nás

Adesanya, nebo Costa? Bývalý šampion si tipl, koho a proč favorizuje jako vítěze

Adesanya, nebo Costa? Bývalý šampion si tipl, koho a proč favorizuje jako vítěze

Již za měsíc nás čeká možná největší bitva v celých dějinách střední váhy. Israel Adesanya (19-0) se pokusí ubránit svůj trůn proti vyzyvateli Paulu Costovi (13-0). Kdo bude mít v této válce navrch?

Na zmíněnou otázku se pokusil odpovědět bývalý šampion Luke Rockhold, který mimo jiné nedávno ohlásil svůj návrat z důchodu. Těší ho, že se může postupně zapojit do aktivního dění, a velmi vyhlížený zápas v jeho oblíbené divizi si pochopitelně nenechá ujít.

„Costa měl pravdu, když říkal, že půjde o největší souboj v celých dějinách střední váhy,“ překvapil Rockhold, jenž ovšem bude favorizovat jeho soupeře. „Myslím si, že Adesanya vyhraje, a navíc se mu to může podařit poměrně snadno. Musí jen využít svých fyzických proporcí, unikat Paulovu nátlaku a dobře kontrovat,“ domníval se.


Průběh zápasu tedy bude zřejmě naplňovat i předběžná očekávání. „Viděl jsem Costu, ten týpek se nonstop tlačí dopředu. Je jako býk a Israel je jako matador, co se umí dobře uhýbat,“ vysvětloval.

Na náhodu by ovšem vše nesázel. „Je to MMA, že? A stát se může cokoliv. Každý může být zraněn, i když Adesanya je výtečně mrštný a opravdu se umí hýbat,“ dodával Rockhold. Výraznější známky pochybností však nevyzařoval, a proto se domnívá, že mistrovský pás i na podzim zůstane u svého současného držitele.



Další články