Sleduj nás

Abych prohrál? Takovou radost Rizinu neudělám! tvrdí před duelem s Procházkou Lawal

Abych prohrál? Takovou radost Rizinu neudělám! tvrdí před duelem s Procházkou Lawal

Jak vidno, čeká nás opravdu velká bitva dvou hrdinů, kteří si půjdou za svým cílem. Jak Jiří Procházka, tak i jeho protivník Muhammed „King Mo“ Lawal touží po pásu polotěžké váhy Rizinu.

Říká se, že mládí znamená sílu, ale zároveň platí, že s věkem přichází zkušenosti. Boj, jenž mezi sebou už 21. dubna svedou dva bývalí soupeři, by se dal přiřadit přesně k těmto příslovím. Česká MMA jednička Jiří „Denisa“ Procházka je každým dnem jenom silnější a svou dravostí si půjde vstříc svému největšímu triumfu kariéry, zato King Mo je zkušený osmatřicetiletý bijec, jenž se do žádných „přestřelek“ už zbytečně hnát nebude. Místo toho se pokusí využít své lety nabyté zkušenosti, aby českého samuraje nachytal na švestkách.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Čas je bohužel něco, co člověk nezastaví. Já sám už cítím ten věk. Nedělám tolik namáhavých věcí, věnuji se více pohybu a dopřávám si o něco více regenerace. Chci být jako Andrei Arlovski. Je tu na scéně už 20 let a nikdy neztratil slinu,“ pravil King Mo v rozhovoru pro MMA Junkie.

Zápas s Procházkou bude opravdu speciálním, a to nejen proto, že půjde o titul polotěžké váhy, ale také proto, že je kolem celého souboje cítit taková hořká pachuť. Ta dle slov bývalého šampiona Strikeforce vznikla hlavně díky tomu, že japonská společnost Rizin preferuje výhru českého bojovníka. Chce si z něj udělat svou tvář značky.


„Je to očividné. Rizin tlačí Jirku dopředu a přeje si, aby mě porazil. To jim ovšem nemohu splnit, protože to budu já, kdo ho porazí,“ pravil 183 cm vysoký Američan, jenž ví, v čem tkví jeho motivace. „Nejsem sice nejvyšší, ale zároveň jsem ‚throwback fighter‘ (zápasník bojující o respekt, nikoliv o peníze). Gracie si nestěžoval, že je malý, B.J. Penn si také na nic nestěžovat, ani Dan Henderson si na nic nestěžoval. Takže ani já si nebudu na nic stěžovat, nastoupím a dám do toho všechno,“ uzavřel Muhammed Lawal.


Další články