Sleduj nás

Zápas večera na turnaji FABRIQ MMA 2? Horký kandidát je bitva Brož vs. Farkaš

Zápas večera na turnaji FABRIQ MMA 2? Horký kandidát je bitva Brož vs. FarkašFOTO: OKTAGON MMA

Jeho comeback pod žlutočerná křídla byl pár týdnů zpátky nejžhavější novinkou na tuzemské bojové scéně. Nyní už se od jednacího stolu přesune Míra Brož tam, kde to má nejradši. 

V kleci nové organizace FABRIQ si střihne zahřívací zápas před svým druhým účinkováním v OKTAGONu.

Městská sportovní hala v Nitře se má rozhodně na co těšit. Inkvizitor vždy doručí atraktivní řežbu a pokud k tomu dostane parťáka podobného ražení, máme o zápasu večera jasno již před turnajem.

Denis Farkaš je v tomto ohledu ideální. Třiadvacetiletý bijec toho v postoji hodně rozdá i vydrží a po třech porážkách v řadě potřebuje nutně zelené políčko do statistik. 

"Původně jsem dostal jinou nabídku na soupeře, ale to nedopadlo. Denis je dost nevyzpytatelný, je to kvalitní zápasník. Dokázal to v souboji s Polákem Korowczykom, který trénuje v Ankosu a lehké to s ním na sparringu nemá nikdo. I tím Farkaš potvrdil, že i když jsem komplexnější a zkušenější, co se týče zápasů v MMA, nemůžu nic podcenit. Moje příprava je navíc kratší, protože jsem bojoval se zraněními. Ale udělám maximum, abych byl v zápase co nejlépe připravený," potvrdil Inkvizitor, že jej rozhodně nečeká nic lehkého.


Bude zajímavé sledovat, zda Míra nezkusí pojmout zápas trochu takticky a nevezme Denise na zem, kde měl být rozdíl v kvalitě a zkušenostech znatelný. 

Favoritem je každopádně český bijec, který neprohrál již více než dva roky. Poslední, kdo na Inkvizitora vyzrál, byl Jan Malach po velmi těsném bodovém verdiktu. Od té doby čtyři výhry a jedna remíza (na polské půdě při premiéře v KSW). 

Karta turnaje se tak začíná plnit opravdu zajímavými jmény a je vidět, že Attila Végh odvádí jako promotér velmi dobrou práci. Pro svůj druhý turnaj zvládl ulovit Gábora Borároše, Romana Pauluse, Michala Konráda, Petra Gabala nebo UFC veterána Erica Spicelyho. 


FABRIQ tak může směle působit jako farma OKTAGONu, kde budou dostávat šanci méně vytížení borci, nebo ti, kteří se například vracejí po zranění.


Další články