Sleduj nás

XFN 15: Lukáš Konečný vs. Matúš Babiak na galavečeru XFN Marpo vs. Rytmus

XFN 15: Lukáš Konečný vs. Matúš Babiak na galavečeru XFN Marpo vs. Rytmus

Ústecký boxer Lukáš Konečný prožije po více než čtyřech letech comeback na galavečeru raperů XFN Marpo vs. Rytmus. Světovému šampionovi se dnes v pražské O2 Areně postaví Slovák Matúš Babiak (7-1, 4 KO).

Lukáš Konečný prožije po více než čtyřech letech comeback

XFN 15: Lukáš Konečný vs. Matúš Babiak

„Bylo mi jasné, že se nemůžu vrátit proti mistrovi světa. Na druhou stranu by nebylo dobré, aby proti mně stál nějaký, v uvozovkách, blbeček, to by znehodnotilo celou akci. Nakonec jsme vybrali Slováka Babiaka, který má za sebou osm zápasů a jednou prohrál,“ uvedl svého protivníka 40letý boxer s přezdívkou Chirurg. Své přezdívce chce dostát. Zda se to podaří, to bude sledovat až po střechu vyprodaná aréna, 16 000 lidí! Rád by si rovněž vyšperkoval mezi profesionály skvostnou bilanci – z 55 zápasů jich vyhrál padesát (z toho 23 KO). 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Když na podzim návrat oznamoval, tekly mu slzy z očí. Uvědomil si sílu okamžiku, jak dlouhá cesta a drsná příprava ho čeká. Ten velký okamžik je tady. „Až teď mi to došlo,“ soukal tehdy ze sebe v obklíčení novinářů na tiskové konferenci. „Jsem připraven,“ hlásí nyní.


Kvůli návratu musel upravit váhu, zhubnout z 88 na 76,2 kilogramů. „Vím, že už to nikdy z mé strany nebude, co to bývalo, ale na druhou stranu si věřím a chci se ukázat. Jinak bych do toho ani nešel.“ Vracel se na jeden zápas, ale už se spekuluje o zápasech proti dalšímu slovenskému „vetřelcovi“ Tomáši Kovacsovi (27-2, 16 KO). Velkou pozornost upoutala i otevřená výzva Štěpána Horvátha (18-6, 8 KO). „Nevím, jestli se vracím na jeden zápas, uvidíme,“ nechává budoucnost Konečný otevřenou s tím, že se upíná pouze na dnešní první krok. Je jasné, že na jeho další rozhodování bude mít zásadní vliv výsledek.

O dvanáct let mladší rodák z Nitry Matúš Babiak považuje čtvrteční boj za dosud největší a nejprestižnější. „Souboj s Lukášem vnímám jako největší ve své profesionální kariéře. Každý zápas je něčím jiný a výjimečný. Na každého soupeře je třeba se připravit individuálně. Lidé na Slovensku mi fandí a drží palce, což mě hodně těší,“ uvedl pro portál .profiboxing.cz borec super střední váhové kategorie Babiak. Konečný se objeví v ringu po čtyřech letech. Naposledy se tak stalo v dubnu 2014 ve Washingtonu. Mistr světa organizace WBO v lehké střední váze se v posledních letech věnuje především trénování, mezi jeho svěřence patří například česká šampionka „Andělská pěst“ Fabiana Bytyqi.


XFN 15: Lukáš Konečný - Matúš Babiak – vstupenky, lístky

Vstupenky na galavečer XFN 15 s podtitulem Marpo vs. Rytmus mizí mimořádně rychle. V prodeji už zbývá jen okolo třech tisíc vstupenek. Již teď je tedy jisté, že ostré bitvy českých MMA hvězd a boxerský comeback Lukáše Konečného bude na místě sledovat rekordní počet diváků. Můžete nakupovat u společnosti Ticketportal. Ceny se pohybují od 790 Kč do několika tisíc.

XFN 15 Praha 27.12.2018: Konečný - Babiak online stream živě zdarma

Kde sledovat XFN galavečery v TV? Výhradním partnerem pro živé TV přenosy zápasů XFN je O2 TV. Pokud nemáte předplatné u tohoto poskytovatele, můžete je zakoupit na www.o2tvsport.cz, nebo využít nové služby placeného live streamu. S odstupem několika dní je pak i možné sledování sestřihů jednotlivých zápasů ze záznamu na Youtube kanálu.Další články