Sleduj nás

Xavier porazil důchodce a vyskakuje si. Za pořádný balík ho ale klidně ztrestám! nebojí se Vémola další výzvy

Xavier porazil důchodce a vyskakuje si. Za pořádný balík ho ale klidně ztrestám! nebojí se Vémola další výzvyFOTO: OKTAGON MMA

Neplánovaný staredown ho pořádně zaskočil. „Terminátor“ se však nenechal vyvést z míry a rozdivočelému Brazilci se s chutí postavil. Zda nakonec dojde na vzájemný duel, to je nyní na vedení organizace.

Jejich souboj byl na pořadu dne již několikrát. To, že k němu nikdy nedošlo, je rozhodně škoda, protože oba bojovníci disponují velkou kvalitou a unikátním stylem. Dění na turnaji Oktagon 50 však rozhodně zvedlo šance na finální dohodu. Karlos Vémola není zvyklý příliš kličkovat a Rafael Xavier je očividně rozhodnutý ukousnou si pořádné sousto.

Dvaatřicetiletý bijec trénující v německém gymu Sayyato Performance má v Oktagonu ze 7 duelů šest výher. Jediný neúspěch přišel na začátku letošního roku v zápase s Pavolem Langerem. Pro „Kratose“ byla tato prohra extrémně nepříjemná, protože jej stála místo v titulovém zápase. Do něj se tak nominoval slovenský borec, a jak dopadl, si ještě všichni dobře pamatují. Xavier na porážku reagoval tím nejlepším možným způsobem. Nejprve zdemoloval Mateusze Strzelczyka a v sobotu večer si snadno poradil s veteránem Danem Vinnim. Po triumfu pak neváhal přeskočit klec a vrhnout se přímo do míst, kde seděl „Terminátor“.


„Řekl jsem mu, že jsem tady. Že jsem připravený bojovat. Řekl jsem mu, že má přestat hledat kluky na catchweight, protože jsem tady. Tak pojďme bojovat,“ prozradil Brazilec, co měl tak naléhavého na srdci. Vémola byl z celé situace očividně zaskočený, ale rychle se vrátil do role sebevědomého alfa samce a drzouna lehce odrazil.

„Vůbec jsem to nečekal a ptal jsem se ho, jestli se nezbláznil. Už několikrát tu bylo, že jsem neměl soupeře, tak jsem říkal Ondrovi, ať napíše Xavierovi. Nikdy to nechtěl. Buď nebyl připravený, nebo byl zraněný, neměl váhu, prostě samé výmluvy. Teď porazil starého důchodce Vinniho. Jestli potřebuje zápas, ať jde za Ondrou. Mezi prosincem a červnem mám pauzu, takže mi jen ukažte peníze a já ho v rámci tréninku klidně ztrestám,“ nechal se slyšet Vémola v rozhovoru, který moderoval Willy Cao přímo na akci Oktagonu v Ostravě.


Uvidíme, zda bude ze strany vedení vůle zápas uskutečnit a riskovat Karlosovo zdraví před očekávanou odvetou s Attilou Véghem.


Další články