Sleduj nás

White nesouhlasí s tím, že by své bojovníky špatně platil. Dávám jim obrovské prachy, brání se

White nesouhlasí s tím, že by své bojovníky špatně platil. Dávám jim obrovské prachy, brání se

Prezident UFC Dana White veřejně popřel, že by i skrze četné stížnosti své bojovníky špatně platil. „Všichni dostávají šílené prachy, šílené,“ reagoval na stanici ESPN, která se pro jednou snažila zabývat platy zápasníků v nejprestižnější MMA soutěži planety.

Potíž je zejména v tom, že z řady vystoupila i taková esa, jako jsou Cody Garbrandt (bývalý šampion bantamové váhy) či Henry Cejudo (nynější šampion bantamu). Oba dva shodně zastávají názor, že pokud má člověk riskovat vlastní život, měl by za to být také patřičně odměněn. Cejudo dokonce pohrozil odchodem z UFC, pokud se ta situace nezačne řešit.

„Myslím si, že se lidé nechali unést jedním názorem, a přitom by se všichni divili, kolik zápasníkům platíme. Naše hvězdy dostávají obrovské, opravdu obrovské prachy,“ brání se z nařčení Dana White.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Po každém UFC turnaji bývají odhaleny částky bojovníků, kolik si zhruba vydělali. Při tomto seznamu je však nutné podotknout, že se nejedná o žádný oficiální list, protože ten nikdo nezveřejňuje. Uvedená suma by se ovšem neměla příliš lišit od té skutečné.


„Poslouchejte. Všichni chlápci u nás vědí, kolik berou. A jsou s tím spokojeni. Málokdo by si mohl stěžovat, není na co,“ stál si za svým šéf organizace, který tak ponechal otevřenou tu zásadní otázku - Proč se stále někdo zlobí, že se cítí finančně nedoceněný?  

Zaměříme-li se na profesionální box a porovnáme-li ho s profesionálním MMA, pak zde máme opravdu markantní rozdíly. Nejlepší MMA zápasník, kterým je podle pound-for-pound žebříčku Jon Jones, si vydělává něco málo přes 500 tisíc dolarů za zápas. Nejlepší boxer současnosti bere o 34,5 milionů dolarů více.

Zlom v této situaci by mohli přinést Conor McGregor a Khabib Nurmagomedov. Conor je sám o sobě velkým lákadlem, které se bez pořádné částky už neobejde. Khabib je pro změnu vůbec tím prvním člověkem, který si v UFC vysloužil historicky nejlepší kontrakt, díky němuž bude placen ještě lépe než McGregor. Velký podíl na tom má ovšem jeho skóre (28-0-0) a rovněž neodbytný manažer.Další články