Sleduj nás

VIDEO: Tipsport Gamechanger opustili oba čeští zástupci. Kohout prohrál submisí a Lengál na body

VIDEO: Tipsport Gamechanger opustili oba čeští zástupci. Kohout prohrál submisí a Lengál na bodyFoto: OKTAGON MMA

Oktagon 54 je za námi a s ním i úvod do nového ročníku Tipsport Gamechangeru. Oba domácí bojovníci, kteří do milionového projektu včera zasáhli, si připsali porážku a končí. Nutno uznat, že Kohout i Lengál změřili síly s evropskou top kvalitou, a tak nejsou tyto výsledky žádnou ostudou.

První na řadu šel Matouš Kohout, kterého čekal Mateusz Legierski. Oba borci spolu svedli v roce 2022 vyrovnanou bitvu, kterou pro sebe rozhodl submisí Legierski až ve třetím kole. Tentokrát se bohužel v kleci odehrál úplně jiný příběh. Matouš byl pod palbou a bylo vidět, že mu granáty bývalého šampiona dělají obrovské problémy. Minutu před koncem prvního kola kopl český bojovník lowkick, který jeho soupeř tvrdě kontroval a poslal jej k zemi. Několik dalších úderů a poté bleskově nasazené škrcení znamenalo konec zápasu v čase 4:38 prvního kola.

Ani druhý domácí bojovník se z výhry neradoval, ale způsob, jakým Vlado Lengál zatopil favorizovanému Danielu Torresovi, určitě potěšil solidně zaplněnou Ostravar Arenu. Brazilec s rakouským pasem od prvních vteřin dokazoval, že má na to, aby se stal celkovým vítězem. Tvrdé a přesné údery zpracovávaly Lengála, který inkasoval i velmi nepříjemné kopy na lýtko. Ty se nakonec staly klíčové, protože Vlado absolvoval zhruba polovinu zápasu na jedné noze!

„Myslím si, že jsem bez jedné nohy udělal dobrý zápas. Byl jsem omezený a nemohl jsem boxovat z druhého guardu, což on sám moc dobře věděl. S takhle těžkým soupeřem to bylo složité. My Češi se ale nikdy nevzdáme!“


Obrovský hendikep v pohybu vynahradil Vlado srdcem a nezdolností. Torrese ohrožoval lokty z otočky a až do konce časového limitu vydržel s jedním z top evropských bojovníků držet krok. Důkazem je Danielova návštěva nemocnice, kam byl těsně po turnaji převezen na vyšetření s podezřením na otřes mozku.

Gamechanger nabízí fanouškům šanci vrátit jednoho z poražených zpět do boje pomocí hlasování. Vlado se tak po svém vystoupení stal jasným kandidátem na „Lucky losera“, který může v turnaji pokračovat.

Zdroj: Oktagon tisková konferenceDalší články