Sleduj nás

VIDEO: Dusno v Saúdské Arábii! Šejk neskousl prohru a zbičoval hráče ještě na hřišti

VIDEO: Dusno v Saúdské Arábii! Šejk neskousl prohru a zbičoval hráče ještě na hřištiFoto: Al Ittihad FC

Naprosto neuvěřitelný moment byl k vidění ve finále arabského Superpoháru. Hráč poraženého celku Al Ittihadu nepředvedl takový výkon, jaký se od něho očekával, za což si vysloužil pár ran bičem.

Prohra v každém zápase bolí, zejména, když je pohárový, a navíc finálový. Doposud ale většina bolesti byla „pouze“ psychického rázu. Nyní nám saúdští šejkové předvedli, že když se nesnažíte, bude ta bolest také fyzická.

Za námi je utkání Superpoháru, ve kterém Al Hilal porazil Al Ittihad rozdílem třídy 4-1. Na finálové klání jsme měli za sebou celkem jednoznačný průběh, který se velice těžce skousával jak fanouškům, tak i majitelům klubu.

Protože sportem hýbou emoce a peníze zase hýbou světem, usmyslel si jeden z šejků, že své hráče za tak obrovské mzdy může bičovat k lepším výkonům. Nyní tato fráze ale neplatila už jenom obrazně, protože postava v tradičním arabském úboru zvaném bišt v ruce držela pravý bič a hráče, jenž byl následně identifikován jako Abderrazak Hamdallah, jím začala usměrňovat.

Někteří fanoušci si tento útok vzali osobně a útočníka se zastali, ale už nezabránili té pohromě, která nastala. Mnoho hráčů ještě před tímto finálovým zápasem vyjadřovalo svoji nespokojenost s podmínkami v arabské lize, ovšem po tomto fiasku je to jenom nakoplo, aby v blížícím se přestupovém období skutečně odešli. Jak nyní informuje například britský deník Mirror, v létě bychom měli zaznamenat několik návratů třeba zrovna do Premier League.

„Myslím si, že podobné chování neubližuje jenom saúdské lize, ve které hráči nyní asi nebudou chtít ani působit, ale i celému fotbalu. Nás vždy učili, abychom ctili sport a ctili soupeře. Teď si vezměte, když na vás někdo vytáhne bič, jaký tím asi vysíláte do světa signál? Tohle jsou přesně ty hodnoty, které nechcete nikde ukazovat,“ pustil si ústa na špacír expert ze studia talkSPORT Kevin Hatchard.


Další články