Sleduj nás

Velká škoda, že nikdy nedošlo na můj fight s Khabibem. Byl bych první, kdo by ho porazil, cítí Askren

Velká škoda, že nikdy nedošlo na můj fight s Khabibem. Byl bych první, kdo by ho porazil, cítí AskrenFOTO: UFC

Když si to Ben Askren před lety zamířil do UFC, jedním z jeho cílů bylo střetnout se s Khabibem Nurmagomedovem. 

Co se ovšem dělo ve skutečnosti, to asi každý již dobře ví. „Funky“ je klasická velterová váha, v této hmotnostní kategorii po přesunu do UFC také pokračoval a ihned ve svém prvním zápase málem prohrál s Robbiem Lawlerem. Po šťastném obratu ale už přišla jasná prohra s Jorgem Masvidalem a následně i hořká porážka na zemi, tedy v jeho disciplíně, s Demianem Maiou.

I navzdory všem těmto nezdarům Askren dodnes věří tomu, že by dokázal najít recept na takového neomylného zápasníka, jakým býval Khabib Nurmagomedov. A údajně by ho přepral hlavně na zemi.

„Tohle je fight, o který jsem měl vskutku velký zájem. Kvůli němu bych i shodil do lehké váhy. Nezdržovali bychom se žádným postojem, oba bychom to tahali co nejdříve na zem a zde už bych si to pohlídal,“ překvapil se svým příliš vysokým sebevědomím bývalý šampion organizací ONE FC či Bellator MMA.

„Vím, že mě teď asi bude mít spousta lidí za blázna, ale já jsem mnohem lepší grappler, než je Khabib. On vynikal, jelikož si vybíral samé postojáře. Nikdo se s ním do tohoto boje zatím ještě nepouštěl, já bych byl první,“ upřesňoval vysloužilý americký veterán.


„Navíc bych měl menší výhodu ve stavbě těla, takže bych ho silově přetlačil. Khabib ve skutečnosti nebojoval s žádným prvotřídním wrestlerem, a proto svou kariéru zakončil takhle bezchybně,“ řekl Askren pro MMA News. 


Další články