Sleduj nás

Velká škoda, že nikdy nedošlo na můj fight s Khabibem. Byl bych první, kdo by ho porazil, cítí Askren

Velká škoda, že nikdy nedošlo na můj fight s Khabibem. Byl bych první, kdo by ho porazil, cítí AskrenFoto: UFC

Když si to Ben Askren před lety zamířil do UFC, jedním z jeho cílů bylo střetnout se s Khabibem Nurmagomedovem a připsat mu na konto první porážku. Nakonec ji ovšem připsal sám sobě, a to nejenom jednou... 

„Funky“ je klasická velterová váha a v této hmotnostní kategorii po přesunu z ONE FC do UFC také pokračoval, jenže ihned ve svém prvním zápase navzdory ohromného hajpu málem prohrál s Robbiem Lawlerem. Po šťastném obratu ale už přišla jasná prohra s Jorgem Masvidalem a následně i hořká porážka v grapplingu, tedy v jeho oblíbené disciplíně, s Demianem Maiou.

I napříč všem těmto nezdarům Askren dodnes věří tomu, že kdyby jej netrápila bolavá záda, dokázal by se měřit naprosto s kýmkoliv, včetně jindy neomylného zápasníka, jakým býval dagestánský Orel Khabib Nurmagomedov. A údajně by ho přepral hlavně na zemi.


„Khabib býval mým vysněným soupeřem a svým způsobem stále je dodnes. Tohle je fight, o který jsem měl vskutku velký zájem. Kvůli němu bych i shodil do lehké váhy. Nezdržovali bychom se žádným postojem, oba bychom to tahali co nejdříve na zem a zde už by se ukázalo, kdo z nás dvou je lepší. Věřím tomu, že ten wrestling jsem měl na pokročilejší úrovni,“ překvapil se svým příliš vysokým sebevědomím bývalý šampion organizací ONE FC či Bellator MMA.

„Vím, že mě teď asi bude mít spousta lidí za blázna, čemuž se po svém závěru kariéry nedivím, ale než mě zmohla ta bolavá kyčel, tak jsem na tréninku ničil všechny wrestlery světového formátu. Proto věřím tomu, že bych si poradil i s Khabibem. On ve svých zápasech vynikal, jelikož si vybíral samé postojáře. Nikdo se s ním nepouštěl do boje na zemi, já bych byl první,“ upřesňoval vysloužilý americký veterán.


„Navíc bych měl menší výhodu ve stavbě těla, takže bych ho silově přetlačil. Khabib ve skutečnosti nebojoval s žádným prvotřídním wrestlerem, a proto svou kariéru zakončil takhle bezchybně,“ řekl Askren pro MMA News. 


Další články