Sleduj nás

V práci ukecá každého chlapa, v páce by vyndala i Diega Kotlára. Krása a síla je cesta k úspěchu! říká švédská šampionka

V práci ukecá každého chlapa, v páce by vyndala i Diega Kotlára. Krása a síla je cesta k úspěchu! říká švédská šampionkaFOTO: World Armwrestling

Okouzlující Švédka s neobyčejnou fyzickou schopností. Sarah Bäckman je plavovlasá kráska, která je známá především v disciplíně arm wrestling (páka) od svých patnácti let.

V této oblasti je jednou z nejlepších na světě a svými schopnostmi může soupeřit nejen s ženami. Dokáže totiž potrápit lecjakého muže, troufáme si tvrdit, že by povodila i Diega Kotlára.

Zářivý úsměv, atraktivní rysy a paže pevné jako ocel. Toto je kombinace, která vás nenechá chladnými. Ačkoliv Bäckman je jednou z nejsilnějších žen na planetě, zachovává si svůj půvab a ženskost, což například neříkají čtenáři o Věrce Mikulcové. Mohla by tak každopádně snadno soutěžit v kráse, ale zvolila si jinou cestu.

Páčení paží není jen zábava v hospodách nebo způsob, jak ukázat mužskou dominanci. Je to seriózní sport, který v poslední době nabývá na oblibě, zčásti díky právě Sarah z Švédska, která tuto disciplínu díky svému šarmu skvěle reprezentuje.

Výhra v arm wrestlingu vyžaduje více než jen sílu. Je třeba mistrovsky ovládat techniku a být soustředěný. Sarah má vše pod kontrolou. Neustále zdokonaluje své dovednosti, trénuje s muži a dokonce je poráží. Klíč k úspěchu je podle ní v intenzivním tréninku a správném postoji.


Sarah začala svou sportovní kariéru v patnácti letech a rychle se vyšplhala na vrchol. Za tři roky získala jedenáct švédských titulů a pak se přesunula na mezinárodní úroveň. Ani tam ji protivnice nemohly zastavit.

Je osminásobnou světovou šampionkou a osminásobnou evropskou šampionkou. Její úspěchy ji zařadily mezi největší švédské sportovní hvězdy.

Každý úspěch má samozřejmě svou cenu. Před necelým rokem podstoupila operaci kvůli natrženému bicepsu. Potřebovala si dát pauzu, ale brzy se vrátila zpět k tréninku, dokonce i s ortézou.


Další soutěž, kde se předvede, bude už 11. listopadu, kde bude bojovat o další světový titul. Do té doby bude trénovat a pracovat ve svém oboru, makléřství, kde je stejně úspěšná jako ve sportu, což není překvapující, protože málokdo by jí dokázal říci ne.

"Pokud se ve svém těle cítíte skvěle, budete úspěšní, silní, bohatí a šťastní," napsala na svém Instagramu pod jedním ze svých příspěvků.

Zdroj: Instagram Sarah BäckmanDalší články