Sleduj nás

V kleci skončil, míří do zákopů. Attila Végh chce být vojákem, plní si dětský sen

V kleci skončil, míří do zákopů. Attila Végh chce být vojákem, plní si dětský senFOTO: OKTAGON MMA

Attila Végh se sice rozloučil s profesionálním MMA, ale na důchod to rozhodně nevypadá. Místo klidného života zvolil vojenský dril, neboť se přihlásil do armádních záloh, čímž si plní dávný sen.


Zápasník bez pauzy. Z oktagonu rovnou do armádního výcviku

Mohl by si dát nohy na stůl, otevřít si limonádu a na zdi si pověsit rukavice z poslední trilogie s Karlosem Vémolou. Ale to není Attila Végh. Slovenský zápasník se rozhodl, že když už končit kariéru, tak stylově… s batůžkem na zádech a v kanadách. Vstupuje totiž do armádních záloh.

Po letech strávených v boji s těmi nejlepšími v kleci si teď dá pár koleček s vojáky. V uniformě. Se zbraní. Na rozkaz. „Byl jsem poslední ročník, který se už na vojnu nebral. A mě to mrzelo. Kamarádi šli, já ne. Teď jsem konečně dostal šanci si to zkusit,“ řekl na tiskové konferenci, kde po jeho boku stáli i prezident Slovenska Peter Pellegrini nebo zástupci vlády.

Ano, čtete správně, slovenský prezident sám vstupuje do záloh a rozhodl se strhnout další. Végh nebyl výjimkou. Spolu s ním bude ve výcviku i poslanec Richard Glück a dost možná i zápasník Vlasto Čepo, kterému aktuálně brání jen zranění.

Vojákem z přesvědčení

Attila si na armádu nikdy nehrál. „Nejsem herec v maskáčích, ale chlap, co má sen,“ prohlásil. Jeho rozhodnutí nepadlo ze dne na den. Trénoval s Michalem Ščepkem, jediným Slovákem, který přežil peklo výcviku amerických NAVY SEALs. A teď, když je po kariéře, cítí, že má prostor věnovat se nové výzvě.


„Je to můj sen už od dětství. Teď jsem konečně našel odvahu se přihlásit. Udělal jsem všechno, co bylo třeba, aby mě vzali,“ dodal bývalý šampion Bellatoru s tím, že teď už jen čeká na oficiální zahájení výcviku.

Co ho vlastně čeká? A proč to vůbec dělá?

Představa, že bude Attila skládat postel během tří minut nebo běhat v dešti s 30 kg batohem na zádech, může znít absurdně. Ale on se na to těší. Přesně v tom duchu, v jakém přistupoval i ke kariéře zápasníka.


Dobrovolné vojenské zálohy, jejichž výcvik bude probíhat dva týdny, mají podle slovenského ministerstva obrany za cíl posílit připravenost obyvatel na krizové situace. Pro někoho stres. Pro Attilu? Výzva. A dětský sen. 


Další články