Sleduj nás

UFC - Souza Ronaldo - Blachowicz Jan

UFC - Souza Ronaldo - Blachowicz Jan

Hlavní událostí UFC Fight Night 164 bude souboj v polotěžké váze mezi Janem Blachowiczem a Jacare Souzou. Ten se po posledních výsledcích a po obtížném shazování rozhodl vyměnit střední váhu za divizi do 93 kg.


Jacare má bilanci 26 výher a sedm porážek, kdy 56 % vítězství získal submisí. Zkušený Brazilec ukázal v posledních letech i pozoruhodné zlepšení v postoji. Na soupeře vyšle 3,2 signifikantních úderů za minutu s přesností 53 %. Za poslední dva roky si připsal dvě výhry KO nad Weidmanem a Brunsonem.

Jan Blachowicz si udržuje dlouhodobě výbornou výkonost. Na UFC v Praze měl velkou šanci, aby si následně zabojoval o titul držený Jonem Jonesem. Pro polského bijce však přišla ve třetím kole chyba a následovalo tvrdé ukončení od Thiaga Santose. Blachowicz na tento neúspěch zareagoval, na UFC 239 brutálně sestřelil bývalého šampiona Luka Rockholda a prakticky mu ukončil kariéru. Janek tak posunul svůj rekord na 24 výher a osm porážek, kdy 38 % vítězství získal submisí. Na soupeře vyšle 3,5 významných úderů za minutu s přesností 50 %.


Jacare byl dlouhá léta krůček od titulu ve střední váze, ale vždy mu utekl. UFC zažilo v poslední době několik přechodů mezi divizemi, ale výsledek byl vždy tristní. Bývalí šampioni Rockhold i Weidman byli ukončeni drsným způsobem a podle nás čeká stejný osud i Jacareho. Blachowicz je vynikající v obraně takedownů a bude disponovat důležitou výhodou 15 centimetrů v dosahu. Pokud nezvládne Souzu knockoutovat, měl by si dojít pro poklidnou výhru na body. Kurz na Jana Blachowicze je 1.50.


Další články

Z ringu až k možnému soudu a zpět. Gábor Boráros naznačuje boj o titul

Gábor Boráros zažil rok plný turbulencí – od zranění, přes osobní problémy až po policejní test na omamné látky. Přesto to vypadá, že slovenský bojovník chystá velký návrat. Na sociálních sítích naznačil, že v roce 2025 zabojuje o nový titulový opasek. Otázkou zůstává, pod jakou organizací a proti komu.

Z ringu až k možnému soudu a zpět. Gábor Boráros naznačuje boj o titul