Sleduj nás

UFC - Greg Hardy - Yorgan de Castro

UFC - Greg Hardy - Yorgan de Castro
Souboj Hardy vs. Castro jsme si měli užít již koncem března na UFC Fight Night 172, ale dobře známé okolnosti nám jej přesunuly na kartu turnaje UFC 249.

Greg Prince of War Hardy jde do tohoto zápasu s bilancí pěti výher a dvou porážek, kdy všechna vítězství získal knockoutem. Naposledy jsme jej měli možnost vidět loni v listopadu na UFC Fight Night 163. Pro Grega to nebyl zrovna šťastný večer, protože na Alexandera Volkova vůbec nestačil. Inkasoval jednou tolik signifikantních úderů než jeho soupeř. I rozdíl v přesnosti a práci na nohou byl do očí bijící.

Zápas Greg Hardy vs. Yorgan de Castro slibuje pořádnou válku


Pro Hardyho se jednalo o první skutečnou porážku, protože zápas s Allenem Crowderem si prohrál nesmyslným ilegálním kolenem sám. Na obranu jednatřicetiletého Američana lze dodat, že se MMA věnuje pouze od roku 2017. V té době profesionální fotbalista z NFL vyměnil hřiště za tatami a přidal se k American Top Teamu.

Yorgan The Mad Titan de Castro zatím v profesionálním oktagonu nepoznal porážku a připsal si šest vítězství. Stejně jako Hardy se spoléhá na své granáty v rukavicích a 83 % výher získal KO. V UFC má za sebou úspěšnou premiéru, když na UFC 243 porazil Justina Tafu knockoutem v prvním kole.


Tento zápas by nám mohl nabídnout zajímavou bitku dvou borců, kteří neumí příliš taktizovat, ale zároveň se nebojí rozdávat pořádné rány. Pro Hardyho však mluví hned několik důležitých faktorů. Yorgan bude ztrácet šestnáct centimetrů výšky i dosahu paží. Greg má okolo sebe v gymu naprostou top kvalitu a na jeho zlepšení je to vidět.

Rychlostí i dynamikou je Greg Hardy na úrovni absolutní špičky divize a vzhledem k jeho ambicím si nemůže dovolit prohrávat se soupeři jako je de Castro. Očekáváme zběsilé první kolo, které přinese výhru Hardyho KO. Kurz na Prince Války je 1.60.


Další články