Sleduj nás

UFC Fight Night: Rozenstruik vs. Almeida, bitva o nejlepší desítku v těžké váze i návrat Lvího srdce

UFC Fight Night: Rozenstruik vs. Almeida, bitva o nejlepší desítku v těžké váze i návrat Lvího srdceFoto: UFC

MMA Liga mistrů se nezadržitelně žene dál a tentokrát nám nabídne turnaj UFC Fight Night, který proběhne ve Spectrum Center v Severní Karolíně. Hlavní událostí bude duel ve vždy atraktivní těžké váze mezi Jairzinho Rozenstruikem a Jailtonem Almeidou. Kromě tohoto zápasu nás čeká i zajímavá bitva mezi Anthonym Smithem a Johnnym Walkerem.

Brazilský prospekt vlétl do nejslavnější ligy světa ve velkém stylu a zatím kosí jednoho soupeře za druhým. V součtu s DWCS má již pět výher v řadě a dokázal se vyšvihnout na dvanácté místo v žebříčku těžkých vah. Všechna vítězství navíc přišla před limitem povětšinou po úspěšně nasazeném škrcení. Účet brazilského bijce určitě potěšily i dva padesátitisícové bonusy za nejlepší výkon večera.

Bývalá hvězda kickboxerské scény Jairzinho Rozenstruik se v MMA etabloval překvapivě rychle, ale jak se postupně ukázalo, i on má své slabiny. Na ně ukázal rozdivočený Francis Ngannou, který jej sestřelil za pouhých dvacet vteřin! „Bigi Boy“ od té doby trochu ztratil glanc a nasbíral v následujících šesti zápasech hned tři další porážky. To jej odsunulo na hranu první desítky, a tak pro něj bude souboj s Almeidou extrémně důležitý.

Bookmakeři výrazně favorizují Brazilce, ale podle nás má tento tip spoustu skrytých háčků. Zápas je vypsán na pět kol, která Jailton nikdy nezažil. Surinamský kickboxer již dvakrát prokázal, že i po pětadvaceti minutách boje umí vytáhnout granát, který soupeři rozstřelí obličej na kusy, takový Alistair Overeem by mohl vyprávět. Pro Almeidu se navíc bude jednat o první souboj s někým z top patnáctky a je jasné, že si bude muset na podobnou kvalitu zvyknout. Pokud se nebojíte rizika a líbí se vám kurz na hraně pěti ku jedné, je pro vás sázka na Rozenstruika dobrou volbou.

Druhou nejočekávanější událostí večera bude bitva mezi bývalým titulovým vyzývatelem Anthonym Smithem a brazilským šoumenem Johnnym Walkerem. Lví srdce je pro každého bojovníka v polotěžké váze obrovská výzva. Čtyřiatřicetiletý Američan již mnohokrát prokázal, jaký je tvrďák, a pokud zvládne přežít první kolo, bude mít Johnny velký problém. Walker je sice nyní na vlně úspěchů a zdá se, že konečně naplňuje svůj potenciál, ale i v tomto duelu půjdeme proti očekávanému výsledku a budeme věřit ve výhru Smitha.


Další články