Sleduj nás

UFC - Dos Anjos Rafael - Edwards Leon

UFC - Dos Anjos Rafael - Edwards Leon

Hlavní zápas UFC na ESPN 4, který nás čeká již tuto sobotu, je bitva ve veltrové váze mezi veteránem Rafaelem dos Anjosem a britskou nadějí Leonem Edwardsem. Tato váhová kategorie je momentálně jedna z nejnabitějších v celé organizaci a Edwards, který se veze na vlně 7 vítězných zápasů v řadě, doufá, že ho skalp bývalého šampiona dos Anjose může posunout do top 5.

Leon Rocky Edwards má momentálně bilanci 17 výher a 3 porážky, 47 % vítězství si připsal na body. V průměru vyšle na soupeře 2,35 signifikantních úderů za minutu s přesností 49 %. Leon si v posledních dvou zápasech připsal důležitá vítězství. Nejprve porazil v těžkém 5 kol trvajícím zápase zkušeného Donalda Cerroneho a letos v březnu na UFC Fight Night 147 udolal nepříjemného Gunnara Nelsona. Edwards je bývalý kickboxer a o svůj výborný postoj s otočeným gardem se opírá i v oktagonu. Další přednost je Rockyho boj v klinči, kde perfektně kombinuje lokty a kolena.

Rafael dos Anjos měl těžký rok 2018, kdy se utkal se šampionem Usmanem i s jeho dočasným zástupcem Covingtonem. Oba tyto zápasy RDA prohrál na body, kdy nezvládal bránit takedowny těchto elitních wrestlerů. Letos v dubnu jej čekal další špičkový zápasník Kevin Lee, který po přechodu z lehké váhy chce zabojovat o titul ve veltru. RDA mu připravil nepříjemné přivítání v nové divizi a po dominantním výkonu Leeho ve čtvrtém kole uškrtil. Upravil tak svůj rekord na 29 výher a 11 porážek, kdy o 48 % vítězství rozhodli bodoví. Na soupeře dos Anjos vyšle 3,62 významných úderů za minutu s přesností 45 %. Rafael dos Anjos je jedním z nejkomplexnějších bojovníků současné veltrové divize. Má černý pás v BJJ a je i nebezpečný v postoji. Dobře kombinuje údery s kopy a působí neuvěřitelně klidným dojmem. Navíc má skoro nevyčerpatelné kardio.


Pro bookmakery je mírným favoritem Edwards, který je mladší a bude mít výškovou výhodu, ale pro nás je jasnou volbou bývalý šampion dos Anjos. Jeho systematický způsob boje, kdy soupeře postupně rozebírá a dokáže potrestat každou chybu, bude pro Edwardse příliš velké sousto. Pokud se zápas dostane na zem, bude mít RDA navrch. Krásný kurz 2.05 navíc nejde nevyužít.


Další články