Sleduj nás

UFC - Conor McGregor - Donald Cowboy Cerrone

UFC - Conor McGregor - Donald Cowboy Cerrone

Je to tu! Nejzářivější, ale v poslední době neaktivní hvězda MMA nebe se vrací na scénu a stane se tak již 18. ledna na UFC 246. Conor o svém comebacku dlouho spekuloval, padala jména různých soupeřů, ale nakonec si pořádný balík peněz odnese Donald Cerrone.

Tento šestatřicetiletý matador má za sebou neskutečnou kariéru, ve které nastoupil do padesáti zápasů! Z celé této obrovské porce dokázal 36 vyhrát, kdy 47 % získal submisí. Po neúspěšné anabázi ve veltru přišel loni návrat do lehké váhy a také tři výhry nad dobrými soupeři v řadě. Cowboy se rázem dostal do pozice, kdy mohl směle uvažovat o postu vyzyvatele. Díky tomu přišel zápas s Tonym Fergusonem, který ale Cerronemu tak zlikvidoval obličej, že lékař souboj po druhém kole ukončil. Poslední vystoupení bylo s dalším obávaným bijcem Justinem Gaethjem. Ten potvrdil svou pověst zabijáka a Cowboye vypnul ještě v prvním kole. Cerrone má momentálně 4,35 signifikantních úderů za minutu s přesností 47 %.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Conora McGregora asi nemá cenu příliš dlouho představovat. První dvojnásobný šampion UFC, který ovšem naposledy stál v oktagonu před patnácti měsíci v proslulém zápase s neochvějným šampionem divize lehké váhy Khabibem Nurmagomedovem. Conor začal proti ruskému Orlovi slušně, ale jakmile rozjel Dagestánec svou hru, neměl příliš mnoho zbraní a skončil uškrcen ve čtvrtém kole. Skóre slavného Notoriouse se tak změnilo na 21 výher a 4 porážky.


I naproti poslednímu nezdaru patří McGregor mezi nejlepší postojáře v celém UFC. 86 % jeho výher přišlo formou KO, k čemuž ho doprovází 5,27 významných úderů za minutu s přesností 49 %. Hlavní otázkou je, v jakém stavu se vrátí. Bude to stále on? Neztratil nic ze svých fantastických schopností? To jsou otázky, na které neumí v tuto chvíli odpovědět nikdo. Notorious už v souboji s Diazem ukázal, že je schopný vyrovnat se s výškovou nevýhodou, takže to Cowboyovi do noty hrát vyloženě nebude.

Cerrone je logicky po všech válkách, které za poslední roky zažil, vcelku opotřebovaný a jeho tělo a hlavně hlava už nemůže vydržet to, co kdysi. Pro nás tedy zůstává favoritem McGregor. Zápas je vypsán na pět kol a nevěříme, že Cowboy může tak dlouho vydržet. Předběžný kurz na výhru Conora je okolo 1.60.

Na tento zápas si můžete vsadit.
Pokud se registrujete zde, obdržíte i volnou sázenku v hodnotě 150,- Kč.


Další články