Sleduj nás

UFC - Cejudo Henry - Cruz Dominick

UFC - Cejudo Henry - Cruz Dominick

Součástí karty dlouho očekávaného turnaje UFC 249 je i souboj o titul v bantamové váze, ve kterém se střetnou Henry Cejudo a Dominick Cruz. 

Druhý jmenovaný se vrací do oktagonu po více než tříleté pauze. Stejný titul, o který zabojuje v sobotu v noci, ztratil v prosinci roku 2016 v souboji s Codym Garbrandtem. Následovala nepříjemná série zranění a zdálo se, že budoucí člen síně slávy již nikdy do klece nevstoupí. Dominick ale dokázal dostat své tělo do potřebné kondice a vrátí se na nejsledovanějším turnaji letošního roku. Cruz půjde do tohoto zápasu s bilancí dvaadvacet výher a dvě porážky, kdy 64 procent vítězství získal rozhodnutím bodových rozhodčích.

Cejudo Henry vs. Cruz Dominick


Jeho soupeř se pyšní rekordem patnácti vítězství a dvou porážek, kdy 53 procent výher získal na body. Cejudo se momentálně nese na vlně pěti výher v řadě a v posledním vystoupení celkem s přehledem přejel Marlona Moraese. Kromě tohoto triumfu má také skalpy takových legend, jako jsou Mocný myšák Demetrious Johnson a či nevyzpytatelný T.J. Dillashaw. I když byl Henry vždy respektován pro svůj vynikající wrestling (který mu přinesl několik zlatých medailí, včetně té olympijské z Pekingu), v posledních zápasech dokázal, že nyní je již mnohem všestrannějším bojovníkem, který je schopný prosadit se i v postoji. To také dokazují výhry knockoutem v posledních dvou zápasech.

Forma Dominicka Cruze je po tak dlouhé pauze obrovskou neznámou. Dá se předpokládat, že se bude jako vždy spoléhat na své kreativní boxerské kombinace a vynikající pohyb dovnitř a ven. I když by tento způsob boje mohl na Henryho platit, riziko je obrovské. Cejudo disponuje stabilní formou, dokáže si pomoci strhem a v soubojích u pletiva bude mít velkou silovou výhodu. I když je kurz na obhajobu excentrického šampiona nízký, půjdou naše peníze na „Triple C“. Sázka v kurzu 1.40 je výstřelem na jistotu.


Pokud chcete sledovat bojové sporty online, máte možnost. Zároveň si můžete vsadit na své favority a obdržíte i peníze zdarma. Více informací zde.


Další články