Sleduj nás

UFC - Barboza Edson - Felder Paul

UFC - Barboza Edson - Felder Paul

UFC 242 bude bezesporu dějištěm zajímavé odvety. Mezi elitním brazilským kopáčem Edsonem Barbozou a zkušeným Američanem Paulem Felderem to totiž stále vře. Felder do tohoto zápasu vstupuje s rekordem 16 výher a 4 porážek, kdy 63 % vítězství získal KO. Felder vyhrál 6 z posledních 8 zápasů a přijde posilněn únorovým vítězstvím nad Jamesem Vickem. Na soupeře vyšle v průměru 3,53 signifikantních úderů za minutu s přesností 44 %. Felder je nátlakový, kreativní bojovník, který znepříjemňuje život svým soupeřům neustálou aktivitou a vysokým tempem, které zvládá udržet po celý zápas.

Barboza má momentálně bilanci 20 výher a 7 porážek, kdy 60 % vítězných zápasů ukončil KO. Edson má sice z posledních 10 zápasů 5 porážek, ale všechny s top jmény divize, jako je třeba Fergusson, Nurmagomedov nebo Gaethje. Právě poslední zápas s Justinem Gaethje mrzí asi 33letého Brazilce nejvíce. Absolutní nedodržení taktiky a snaha přestřílet známého rváče vyústila v tvrdé KO, a to po přesné pravačce Gaethjeho. Barboza je vynikající postojář s průměrem 4,01 významných úderů za minutu s přesností 43 %. Pověstné jsou jeho bleskové kopy a je také jediným bojovníkem, který zvládl ukončit zápas kopem na nohy, tělo i hlavu.


První vzájemný zápas Barboza urval na body, když trefil 128 významných úderů s přesností 47 % proti 100 zásahům Feldera, který měl přesnost pouze 33 %. Poslední zápasy Edsona ukázaly, kudy vede cesta k jeho poražení a určitě působí zranitelněji než před prvním zápasem v roce 2015. I přes všechny tyto okolnosti a Paulovo nezpochybnitelné zlepšení věříme ve výhru Brazilce. Pokud si bude schopný udržovat vzdálenost a nenechá se strhnout, uplatní svou větší přesnost a Feldera unaví velkým počtem úderů a kopů na tělo. Kurz na Barbozu je slušných 1.71.Další články