Sleduj nás

Tyson Fury: Největší problém je, že mi nikdo neřekl, že prohrávám. Všechny indikace byly, že vedu

Tyson Fury: Největší problém je, že mi nikdo neřekl, že prohrávám. Všechny indikace byly, že veduFoto: Top Rank

Tato prohra jej bude trápit ještě dlouho. Všechny indicie Tysonovi Furymu totiž ukazují, že zápas s Oleksandrem Usykem vyhrál. Že by tedy vážně byl na vině soucit k Ukrajině?

Poslední věta by se mohla někomu zdát poněkud nemístná, přesto ji „Gypsy King“ sám vyřkl. Stalo se tak během rozhovoru v ringu krátce po porážce s Oleksandrem Usykem. Již tam po vyhlášení výsledků britský velikán cítil, že cosi nehraje. A když si dal dvě a dvě dohromady, tak došel k závěru, že to je soucit k válce sužované zemi, která je domovem jeho soupeře.

„Všichni víme, jak to nyní na Ukrajině je. A také víme, že všichni s Ukrajinou soucítí,“ vyřkl Fury památná slova, jež nyní rezonují celým éterem. Na následné tiskové konferenci je však ještě umocnil. „Hodně lidí mi po zápase psalo, že jsem vyhrál. Můj roh mi neustále tvrdil, že vedeme. Gervonta Davies mi osobně řekl, že jsem vyhrál… Je ostuda, pokud se někteří lidé (bodoví rozhodčí) nechají takto ovlivnit, ale co s tím nadělám, život jde dál.“


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Teď to máme pět dní od největšího souboje těžké váhy novodobé historie boxu a napětí stále nepolevilo. Ačkoliv Fury proti Usykovi jako člověku nic nemá, sám mu dokonce pogratuloval, tak proti bodovým arbitrům má jisté výhrady.

„Největší problém je v tom, že mi nikdo ani náznakem neřekl, že prohrávám. Pakliže by mi před vstupem do posledního kola někdo řekl ‚Prohráváme, musíš tam jít a ukončit ho‘, tak bych tam naběhl a udělal to. Já ovšem nic netušil a tím se dostáváme k celému jádru problému…,“ konstatoval Fury, který tím tak opět naznačoval, že na vině je soucit s Ukrajinou.


Samozřejmě, myslet si o tom můžeme svoje, ale tak nějak to vyznívá, že je snazší přijmout prohru, pokud byla „sporná“, než vzdát hold dobře připravenému soupeři. V každém případě tuto prohru bude moct napravit, protože jeho smlouva zahrnuje i doložku o odvetě, kterou Fury během úterního odpoledne aktivoval. K druhému měření sil tedy dojde 12. října znovu v Saúdské Arábii.


Další články