Sleduj nás

Těžkým soupeřům se vyhýbej obloukem, raději bav lidi, radí Mike Tyson slavnému McGregorovi

Těžkým soupeřům se vyhýbej obloukem, raději bav lidi, radí Mike Tyson slavnému McGregoroviFoto: DAZN

Conor McGregor pomalu vyhlíží svůj návrat do klece a vůbec se netají tím, že by chtěl opět zabojovat o mistrovský titul. To je ale dle Mikea Tysona špatný nápad.

Veleúspěšný těžkotonážní boxer se řadí mezi tu skupinku lidí, která se ráda kochá zapasy Conora McGregora, ovšem s ohledem na průběh času se při svých predikcích drží nohami při zemi a upřímně přiznává, že čas každého z nás na vrcholu jakéhokoliv sportu je omezený.

Notorious si dal za úkol, alespoň tedy dle svého veřejného vyprávění, znovudobytí mistrovských příček v UFC. A teď je jen otázkou, zdali to bude v lehké, velterové, nebo dokonce střední váze. Podstatná je ta ambice něco opět dokázat. V tomto bodě však už jeho emoce trošku zklidnil sám Mike Tyson.


„Je zdravé mít ambice, všichni je potřebujeme, ale měli bychom si dávat takové cíle, na jaké reálně máme. A pravda je taková, že nikdo z nás neviděl Conora poslední dva roky bojovat. Nikdo z nás neví, jak se vrátí. A dle jeho videí vám ani nepřijde, že by ten fight life stále byl pro něho,“ poznamenával Iron Mike ve svém Hotboxin‘ podcastu.

„Když prohrajete, a k tomu navíc na dva roky ztratíte s touto hrou veškeré spojení, měli byste učinit krok zpět a dát si pár fightů, ve kterých opět naberete to ztracené sebevědomí a přesvědčíte sami sebe, zdali na to ještě máte. McGregor není výjimka. Prohrál dvakrát s Dustinem Poirierem a potřetí by ho rozhodně nedal. Ne po takovém zranění a po tak dlouhé pauze,“ domnívá se kdysi nejmladší šampion těžké váhy boxu.


„Ať Conor udělá krok zpátky a těm velkým jménům, co jsou hladová a perou se třikrát, čtyřikrát do roka, ať se raději vyhýbá. Ať si dá i s ohledem na fanoušky nějaké zajímavé zápasy, kterými bude bavit lidi. Pokud vyhraje dva až tři duely, tak získá zpátky sebevědomí a třeba bude moct ještě překvapit. V opačném případě prohraje hned první zápas, zabalí to a zbytečně si pokazí kariéru,“ myslí si Mike Tyson.


Další články