Sleduj nás

Tak promluvila legenda: Conor by si měl dávat pozor na pusu, tohle do sportu opravdu nepatří

Tak promluvila legenda: Conor by si měl dávat pozor na pusu, tohle do sportu opravdu nepatří

Debata ohledně tzv. „trash-talkingu“ se opět o něco prohloubila, až se do ní připojil i sám velký Fedor Emelianenko. Dle jeho tvrzení opravdového zápasníka dělají dobré činy a úcta k soupeři, nikoliv nadávky na rodinu.

Dvaačtyřicetiletý ukrajinský válečník se stále vzpamatovává z prohry nad Ryanem Baderem, nicméně žádný z jeho posledních neúspěchů nesmaže to, čím vším se do historie MMA zapsal.

Ani Fedorovi v neposlední řadě neuniklo, jak se moc často diskutuje o trestech ještě z UFC 229, kde Khabib skočil do publika a kde Conor napadl v kleci jednoho Eaglova kolegu. „The Last Emperor“ se v tomto případě přiklání na stranu šampiona divize lehké váhy.

„Osobně si myslím, že většina z toho, co Conor při propagaci zápasu řekl, do sportu nepatří. Někdo by mu to měl vysvětlit, protože nadávky na víru a rodinu jsou tou nejnižší formou inteligence,“ pravil prostřednictvím rt.com Fedor Emelianenko.


„Khabib se taky nezachoval správně. Stokrát víc by to Conorovi natřel, kdyby si po vyhraném souboji vzal do ruky mikrofon a všechno mu vyčetl. Všechno, jak si nas*al do huby, když cokoliv, co před zápasem sliboval, nakonec nedodržel,“ přibližoval svůj pohled na věc.

Když byl pak Fedor medii tázán, zdali se s Khabibem zná nějak blíže, odpověděl, že to jsou prakticky dva neznámí lidé. „Viděli jsme se, ale jako osobnost ho vůbec neznám. Líbí se mi však jeho styl boje a z toho sportovního hlediska není žádných pochyb, že je právoplatným šampionem,“ uváděl.


Zaměříme-li se v závěru i na Emelianenkovu kariéru, pak to vypadá, že i když zatím nic není oficiálně potvrzeno, pak nejspíš byl fight s Baderem jeho posledním. „Čím jsem starší, tím více uvažuji o důchodu. Není to proto, že bych neměl chuť bojovat, ale je to hlavně tím, že už nejsem nejmladší a všechny rány se mi déle hojí,“ dodala legenda smíšených bojových umění.


Další články