Sleduj nás

Tak dost! Tyson Fury si Usykovo obviňování nenechal líbit a přešel do plné ofenzivy

Tak dost! Tyson Fury si Usykovo obviňování nenechal líbit a přešel do plné ofenzivy FOTO: Shutterstock

Všechno, co Oleksandr Usyk vykládá, jsou prachsprosté lži, uvádí Tyson Fury a vytahuje na světlo světa svou vlastní pravdu.

Je to sice tvrzení proti tvrzení, ale přesto bychom měli znát příběh z jeho obou stran.

Oleksandr Usyk naposledy řekl, že duel s Tysonem Furym nebude, protože mu jeho britský protivník vázal stále silnější smyčku kolem krku, až to došlo do bodu, kdy to začalo být nepřijatelné.


„Nejprve Tyson chtěl, abychom si přerozdělili finance 60:40 procentům v jeho prospěch. S tím jsme tedy souhlasili, ale on si to pak rozmyslel a zvedl svůj požadavek na 65:35 procentům. I s tím jsme souhlasili, ale když to pak zvedl na 70:30 procentům, došlo nám, jakou si s námi hraje hru a dělá z nás blázny. Tomu člověku nikdy nešlo o zápas,“ zněl Usykův názor, jenž předložil serveru SPORTbible.

Pohled z druhé strany barikády

Tyson Fury byl v očích veřejnosti a mnohých fanoušků označován za sraba, což mu čím dál více začalo připadat absurdní. K celé situaci se vyjádřil skrze server BBC a odhalil svou část příběhu.


„To, jak Usyk říká, že jsme se nedohodli na financích, to je celé lež. Finance byly domluvené už dva, možná tři týdny. V podstatě vše se domluvilo kromě jediné věci – doložky o odvetě,“ uváděl Tyson.

„Já žádnou odvetu nechtěl, mám také nějaké jiné vlastní plány a po zkušenostech s Deontayem Wilderem se už nechci k ničemu vázat. Odvety jsou trapné. Kdo je pravý muž, ten vloží všechny své síly do jednoho duelu. To Usyk ale zásadně odmítl. Trval na tom, že v naší smlouvě musí být zahrnuta i klauzule o odvetě,“ odhaloval.

„Ten skrček mě celý poslední týden obtěžoval s tím, ať mu dám i odvetu. On ze mě dělá nějakého sráče, že mi jde o prachy, a přitom ty prachy chce jenom on. Jak jistě víte, odveta mu zaručí luxusní výplatu ne v jednom, ale rovnou ve dvou případech. Taková je moc Gypsyho Kinga a on se ji snažil zneužít,“ vyčítal mu.


„Takže takhle to bylo. Zasraná střední váha, která si chtěla vydělat. Na kolenou mě prosila o klauzuli týkající se druhého souboje. Navenek se chová úplně jinak než uvnitř. Hovado jedno,“ završil Fury svou emocemi nabitou odpověď a potvrdil, že zahajuje přípravu na jiného soupeře.


Další články