Sleduj nás

Tak co, Vláďo, nedáme si konečně pěstní souboj? ptá se Elon Musk. Vítěz získá Ukrajinu

Tak co, Vláďo, nedáme si konečně pěstní souboj? ptá se Elon Musk. Vítěz získá UkrajinuFoto: Profimedia

Stopku ruskému řádění na půdě Ukrajiny by rád vystavil Elon Musk, který si pro prezidenta Putina připravil velmi netradiční výzvu.

Zakladatel SpaceX či automobilky Tesla monitoruje od začátku invaze situaci, jež se vyvíjí na ukrajinském území. A jelikož žádný rozumně smýšlející člověk nemá rád válku, hledá i Elon Musk způsob, jak ji co nejdříve zastavit.

Pokusy o vyjednávání mezi oběma znepřátelenými tábory zatím mír nepřinesly, a proto je možná na čase zvolit jiný způsob. Místo toho, aby trpěli nevinní lidé, by se mezi sebou pobili jenom dvě postavy.


Tu ruskou by pochopitelně prezentoval její prezident, tu ukrajinskou pro změnu nejbohatší člověk světa s americkou příslušností. „Tímto vyzývám Vladimira Putina k pěstnímu souboji!“ napsal Elon Musk na svém Twitteru, přičemž svou řeč rovnou přeložil do azbuky.

„Sázkou je Ukrajina,“ informoval o tom, co získá vítěz tohoto duelu. I když je Putinovi 71 let, tedy je o 19 let starší jak Musk, stále by se mohlo jednat o poměrně vyrovnaný souboj.


Ruský prezident má za sebou jak vojenský výcvik, tak je navíc i držitelem černého pásku z juda či taekwonda (oba mu byly kvůli útoku na Ukrajinu odebrány).

„Ať už jsou tvé úmysly sebelepší, nemyslíme si, že máš šanci Putina porazit,“ zněly reakce na Muskově Twitteru, kde mnoho sledujících prokazatelně nevěřilo v jeho bojové schopnosti.

On si s nimi ale těžkou hlavu nedělal. „Pokud si Putin skutečně myslí, že by mohl tak snadno pokořit západ, tak určitě nebude mít problém, aby přijal mou výzvu… Ale to on neudělá,“ odpověděl, čímž se snažil podpořit vážnost své nabídky, nicméně v jednom má pravdu, Putin na jeho slova asi jen tak skutečně reagovat nebude.Další články