Sleduj nás

Shodím váhu a zase ji naberu, že si toho tělo ani nevšimne, říká Vémola. Neberte si příklad! Je to hlupák a načipované prase, kontruje top bojovník

Shodím váhu a zase ji naberu, že si toho tělo ani nevšimne, říká Vémola. Neberte si příklad! Je to hlupák a načipované prase, kontruje top bojovníkFOTO: OKTAGON MMA

Diskuzní pořad na slovenském kanále TA3 má zajímavou dohru. Attila Végh a Karlos Vémola zde rozebírali svůj plánovaný zápas a došlo i na téma shazování. Slova, která zde Karlos vyřkl, vyvolala obrovský poprask a také hodně nabroušené reakce.

Shazování je v poslední době velmi žhavým tématem a světové organizace plánují regulovat množství kilogramů, které si zápasníci před váhou odloží a poté zase naberou.

Důvod je prostý. Extrémní zátěž na organismus a s tím spojená zdravotní rizika. Bohužel jsme také byli v posledních letech svědky i několika úmrtí, a tak je jasné, že se situace musí začít řešit. Opačného názoru je ale propagátor brutálního odvodnění Karlos Vémola, který občas ráno na váze vypadá jako obživlá mumie.


„Když to urvu v hlavě, shodím deset kilo za noc a potom je zase za noc přiberu, tak se tělo z toho šoku vzpamatuje a nestihne ani zaregistrovat, že bylo tak mučené. Kdybych ho mučil dlouho, tak zeslábne. Za jednu noc tělo zeslábnout nestihne. Lidské tělo je hodně silné, je to jen o hlavě,“ prohlásil Vémola.

Jeho slova následně silně znepokojila Moniku Chochlíkovou. Světová šampionka Muay Thai, která v poslední době vozí vítězství z legendárního stadionu Rajadamnern v Thajsku, poukázala na rizikovost podobného počíná a vyděsilo ji, že osoba s tak velkým vlivem na mládež nedomýšlí následky takového prohlášení.


„Jessica Lindsay shazovala na svůj druhý amatérský zápas až osm kilo. Jak to skončilo? Skončila v hrobě. Umřela, protože očividně to není jen o tom, jak si nastavíš hlavu při shazování. To, co řekl Karlos v TA3, je velmi nebezpečné a navádí to mladé zápasníky, aby místo dlouhodobější konzistentní úpravy stravy (energeticky vyvážené) před zápasem radši nechali vše na poslední chvíli, protože tělo se má rychleji vzpamatovat z šoku, když netrvá dlouho. Je to hloupost. A co je ještě horší, je to životu nebezpečná hloupost. Je třeba o tomhle dělat osvětu, aby se nestalo nějaké neštěstí i na naší scéně.“

Další ze slovenských osobností, která se k tomuto tématu vyjádřila, je bojovník Tomáš Možný. Slovenský obr má za sebou štaci ve slavné Glory a nyní okolo něj krouží laso z organizace UFC. Tomáš navíc ve svém příspěvku naťukl druhé palčivé téma, kterým je doping.

„Načipované prase, jako je například Karlíto, si toho samozřejmě nestihne všimnout. 80 % našich profesionálních bojovníků jsou načipovaná hovada!“Další články