Sleduj nás

Sen o návratu se bortí. Conor McGregor překazil fanouškům radost. Nenechají mě bojovat, smutní

Sen o návratu se bortí. Conor McGregor překazil fanouškům radost. Nenechají mě bojovat, smutníFOTO: UFC

Konec všem planým slibům. Už i sám Conor McGregor veřejně přiznal, že se letos do klece určitě nevrátí.

Poslední rok strávili fanoušci čekáním na návrat největší MMA hvězdy, která všem dávala akorát tak plané naděje. Nejprve se měla vrátit v dubnu, poté v červenci, teď se hovořilo o prosinci. První dva termíny ovšem nevyšly a nyní už je jisté, že nevyjde ani ten třetí.

Jak sami dobře víte, McGregor se stále nezapojil do povinného testování antidopingové organizace USADA, která i navzdory spekulacím o udělení výjimky zůstala nezlomná. Ani případná náklonnost ze strany šéfa UFC irskému bojovníkovi nepomohla.

„Přátelé, nepustí mě. Letos mě už nenechají bojovat,“ řekl McGregor v sérii zvukových nahrávek, které nahrál na svůj Twitter. „Štve mě to. Prošel jsem si těžkým zraněním, které mi bránilo dělat to, co miluji. Nedá se ale nic dělat. Opravdu jsem si přál objevit se na posledním turnaji v roce, ale to se nestane. Nepustí mě.“

Pravidla organizace USADA hovoří jasně. Každý bojovník si v testovacím systému musí pobýt šest měsíců, během kterých předloží alespoň dva náhodné negativní vzorky, než mu bude udělena zelená k návratu. Conor se ovšem do testování zatím ani nepřihlásil, kvůli čemuž vznikají spekulace, že v době své bojové absence začal brát nějaké peptidy a teď pouze čeká, až mu to z těla vyprchá.


„Budu se snažit, abych se vrátil co nejdříve,“ pokračoval McGregor. „Jsem z této hry venku už příliš dlouho, vlastně nejdéle, co jsem kdy byl. Potřebuji se vrátit, abych konečně mohl ukojit ten chtíč,“ doplnil.

S McGregorem jsme se naposledy v kleci viděli 10. července roku 2021. To si v závěru prvního kola zlomil holenní i lýtkovou kost a následná rekonvalescence se z jednoho roku protáhla na dva. A teď to vypadá, že to mohou být skoro i tři.


Další články