Sleduj nás

Saúdové pracují na založení boxerské Superligy. Hvězdné zápasy na denním pořádku

Saúdové pracují na založení boxerské Superligy. Hvězdné zápasy na denním pořádkuFOTO: TOP RANK

Co Saúdové vstoupili do toho boxerského světa, máme zde jeden velký zápas vedle druhého. Jak ovšem zaručit, aby tato jízda pokračovala? Ideálně odkoupením všech velkých boxerských stájí.

Nemá cenu si cokoliv nalhávat. Box byl poslední léta ve velkém útlumu a nejlepší kolikrát nebojovali s nejlepšími. Nejsledovanější hmotnostní kategorie – těžká váha – je tomu ideálním příkladem.

Duel Deontaye Wildera s Anthonym Joshuou se domlouval šest let. Duel Anthonyho Joshuy s Tysonem Furym tři roky a bitva Tysona Furyho s Oleksandrem Usykem dva roky. Tohle je jen pár příkladů a pokaždé z těch vzájemných dohod sešlo. To vše pouze do doby, než se objevili mocní šejkové, box přinesli do svých zemí a rázem jsme měli o zábavu postaráno.

A najednou vidíme, že boxeři, kteří si o sobě mysleli, že jsou nepřemožitelní, nejsou všemocní.  

Vznik Superligy


Tato „saúdská sezona“ zápasů trvá vždy jen pár týdnů, pak se boxeři vrátí do svých stájí a spoléhají se na manažery, koho jim dohodí příště. Abychom tak o ty hvězdné zápasy nepřicházeli, usoudil Turki Alalkshihk, že bude nejlepší, když odkoupí všechny velké boxerské stáje a založí si vlastní boxerskou „Superligu“, díky čemuž bude mít nad všemi známými zápasníky kontrolu. Již žádné problémy s domlouváním zápasů mezi jednotlivými stájemi, již žádná chamtivost a vesměs ani žádné problémy.

Finance vynaložené na koupi nejhodnotnější boxerské stáje Matchroom Boxing překročí jednu miliardu amerických dolarů. Top Rank Boxing je druhá největší a dle Forbesu má hodnotu 630 milionů dolarů. Na třetím místě je Premier Boxing Champions s hodnotou 600 milionů dolarů a na čtvrtém Golden Boy Promotions s hodnotou 450 milionů dolarů. Všechny tyto organizace tedy bude muset Jeho Excelence spojit do jedné.

Vše je zatím ve fázi myšlenky, která dostává první drobné reálné kontury. Finance pro saúdské šejky nejsou problém, tím může být až neochota vlastníků podřídit se saúdskému vedení. Patrně je budou chtít také co nejvíce podojit, ale v samotném závěru by ten výsledek mohl stát za to.Další články