Sleduj nás

Šampion Orlov: Všichni vědí, že Cverna do zápasů nenastupuje. Náš příběh ale ještě není u konce

Šampion Orlov: Všichni vědí, že Cverna do zápasů nenastupuje. Náš příběh ale ještě není u konceFoto: I Am Fighter

Měla to být velkolepá bitva, která se připravovala vlastně více než půlrok. Nakonec ale šampion IAF v těžké váze Jevgenij Orlov (8-1) nebude na eventu RFA vs. IAF: Special Title Night hájit svůj pás proti Alexi Cvernovi. V kleci jej v netitulové bitvě prověří v sobotu 11. listopadu v UNYP Areně Nizozemec Arya Sheikh Hosseini (3-10-1). Co si o tomto protivníkovi šampion myslí? To jsme zjistili v následujícím rozhovoru.

Duel Orlov vs. Cverna už nevyšel podruhé, rivalové se měli utkat již v roce 2019. Tehdy se starší z dvojice zranil. Tentokrát jej nepustili do očekávané bitvy smluvní záležitosti týkající se jeho boxerského zápasu naplánovaného na 2. prosince.

Fakt, že si „Cverminátor“ vzpomněl na tyto okolnosti po expresní prohře na Hexagone MMA 12 s Princem Aounallahem, budiž čistě náhodný. Přestože Cverna učinil to, co sám Orlov opakovaně předpovídal, ukrajinský obr stále věří, že se jednou v kleci oba potkají.

Nejdříve si ale musí poradit s nizozemským bijcem. 35letý Hosseini sice nemá na první pohled nejpůsobivější rekord, ale… Je aktuálně na zápasové vlně, vždyť v Praze to pro něj bude osmý letošní duel, z posledních tří to pak má 1-1-1, když dokázal porazit veterána Oktagonu Thomase Narma a až na body prohrát s talentovaným Slovákem Lajošem Pappem, který půjde v prosinci o pás RFA v těžké váze s Tomášem Možným.

Žeňo, jak vnímáš, že na váš duel s Cvernou opět nedojde? A jak tvůj rival zdůvodnil své rozhodnutí ze zápasu odstoupit?


„Všichni vědí, že Alex je ‚Nenastupinátor‘. Jestli to byla chyba promotérů, nebo se Alex prostě lekl a bojí se mě, nedokážu posoudit. A je mi to jedno. Zůstalo nám tady každopádně něco, co musíme vyřešit v kleci.“

Takže máš stále zájem se s Alexem utkat?

„Ano, chci s Alexem bojovat. Ten náš příběh musíme uzavřít, musím ho porazit v kleci.“


Dostáváš soupeře s výrazně pasivním skóre, což ne všichni fanoušci přijali pozitivně. Naopak. Co bys jim vzkázal?

„Fanouškům na jednu stranu rozumím. Na druhou je stále lepší, když mě uvidí v akci, než když bych celou přípravu zahodil do koše a nezápasil. Na souboj s Alexem jsem se připravoval několik týdnů a rád bych se příznivcům ukázal v kleci. Já osobně svému novému soupeři děkuji, že na nabídku kývl. Ne všichni bojovníci mají podobnou odvahu, přijmout takovou výzvu dva týdny před galavečerem.“

Hosseiniho bilance je výrazně pasivní, na druhou stranu – když se člověk podívá pořádně, vidí jak výkonnostní, tak výsledkový progres. Souhlasíš?

„Upřímně, na soupeře se v tomto daném případě vůbec nesoustředím. Chci předvést stoprocentní výkon a ukázat všem fanouškům, že jsem se na event RFA vs. IAF opravdu poctivě připravoval. Že jsem udělal maximum, abych zápasil.“Další články